spot_imgspot_img


Czy można organizować komunię 8 i 9 maja?

„Organizatorzy pierwszych komunii, które planowane są na 8 i 9 maja muszą się liczyć z tym, że będzie to tylko uroczystość kościelna, a nie uroczystość organizowana zgodnie nowym harmonogramem” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. W trakcie środowej konferencji prasowej Niedzielski był pytany o wytyczne MZ i rekomendacje rządu ws. przyjęć komunijnych.

„Zwiększamy liczbę osób, które mogą uczestniczyć w tych uroczystościach kościelnych, bo limit osób przypadających na metr kwadratowy został zmniejszony; bo mamy teraz 1 osobę na 15 metrów kwadratowych, wcześniej ten standard to była 1 osoba na 20 metrów kwadratowych” – odpowiedział Niedzielski.

Dodał, że od strony organizowania uroczystości, to od połowy maja mamy możliwość „dopuszczenia organizacji takiego przyjęcia na dworze, czyli w ramach ogródka i tutaj limit jest określony do 25 osób”.

Zobacz też: Wesela i komunie już od 15 maja, ale na zewnątrz. Od 29 maja w lokalach

Wyjaśni, że „pierwsze komunie, które planowane są w dniach 8 i 9 maja muszą się liczyć z tym, że będzie to tylko uroczystość kościelna, a nie uroczystość organizowana zgodnie nowym harmonogramem”.

„Jeśli chodzi o jakieś bardziej szczegółowe zasady dotyczące reżimu sanitarnego, to oczywiście w miarę możliwości zalecamy noszenie maseczki, szczególnie w kościele, czyli w pomieszczeniu wewnętrznym, bo to jest zgodne z tymi regułami, które zaprezentowaliśmy” – mówił minister.

„Prawdopodobnie w najbliższym czasie będziemy chcieli, jeżeli jest konieczność jakiejś zmiany, dopracować pewne takie szczegółowe, to przede wszystkim sanepid i GIS, reguły dotyczące zachowania się w celu zachowania reżimy sanitarnego” – powiedział Niedzielski.

Zapowiedział, że będzie rozporządzeniem, które będzie mówiło o zasadach epidemicznych. (PAP)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI