Czy parkowanie będzie możliwe również poza kopertami?

Czy osoby niepełnosprawne będą mogły darmowo korzystać ze strefy płatnego parkowania w Gliwicach, także poza wyznaczonymi „kopertami”?

Między innymi o tym pomyśle dyskutować będą dzisiaj w Ratuszu gliwiccy radni. Sesja Rady Miasta rozpocznie się o godz. 15.00.

Wprowadzenie takiego udogodnienia dla osób niepełnosprawnych umożliwiłaby częściowa zmiana uchwały Rady Miejskiej z 25 października 2012 r. w sprawie określenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych oraz zasad pobierania opłat za parkowanie na terenie miasta Gliwice. Polegałaby ona na dopisaniu w paragrafie 6 (pkt 1) frazy: „1) osób niepełnosprawnych oraz osób przewożących osoby niepełnosprawne, posiadających wymagane uprawnienia”. Taką propozycję wniosła na obrady RM z 9 lutego grupa gliwickich radnych.

– Rozwiązanie to w istotny sposób ułatwi dostęp do wszelkich obiektów w centrum miasta osobom niepełnosprawnym, co wychodzi naprzeciw społecznym oczekiwaniom. Jednocześnie pozostawienie tzw. kopert zabezpieczy miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz będzie stanowiło duże ułatwienie dla osób np. poruszających się na wózkach inwalidzkich (tzw. koperty są szersze od zwykłych miejsc postojowych – jest ich około 60 na 4000 miejsc postojowych ogółem w strefie – czytamy w projekcie uchwały. Podpisało się pod nim sześciu radnych PO.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI