Czy europejscy piłkarze przyjadą do Gliwic podczas Euro 2012?

Choć nie wszystko jest jeszcze przesądzone, to gliwicki stadion ma małe szanse na to, by stać się obiektem treningowym na Euro 2012.

Jednak dzięki dogodnemu może być doskonałą bazą noclegową dla kibiców, którzy dojeżdżać będą na mecze do Wrocławia lub Warszawy. Marcin Herra, prezes spółki PL2012, który odwiedził dziś Gliwice, podkreślał atuty miasta.

– Obecnie trudno znaleźć lepiej skomunikowane miasto – mówił Marcin Herra. Mamy świadomość, że kibice będą poszukiwać miejsc hotelowych nie tylko w miastach, w których będą odbywać się mecze. Założyliśmy, że racjonalny czas dojazdu na stadion to 2 godziny. Położone przy dwóch autostradach Gliwice mogą więc cieszyć się zainteresowaniem kibiców.

Spółka PL 2012 przygotowuje specjalny program dla kibiców pod nazwą Project Pass, który łączy kilka funkcji. Pozwoli na zarezerwowanie hotelu, biletu na transport zbiorowy oraz ubezpieczenia. Gliwicka baza hotelowa może zostać włączona do tego projektu.

Prezydent Zygmunt Frankiewicz przyznaje, że tę szansę należy wykorzystać. – Miasto zorganizuje takie spotkanie z hotelarzami – deklarował prezydent. – Wielkich efektów oddziaływania Euro 2012 w Gliwicach pewnie nie będzie, planujemy jednak zorganizowanie dużego, wspólnego kibicowania. Ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach.

Jeżeli chodzi o centra treningowe, to katalog 21 takich miejsc został przez UEFA przygotowany jeszcze w 2010 roku. Właśnie w oparciu o ten katalog drużyny narodowe wybierają miejsca pobytu.

Jednak jak zaznaczył Marcin Herra, jest to tylko rekomendacja, reprezentacje mogą same zadecydować o tym, gdzie będą mieszkać i trenować.

Wymóg jest jeden, lotnisko w odległości 1 godziny jazdy od hotelu, a dojazd z hotelu na boisko nie może zająć więcej niż 20 minut.

Za kilka tygodni, 2 grudnia w Kijowie odbędzie się losowanie, po którym będziemy wiedzieli jakie reprezentacje przyjadą do Polski, a jakie na Ukrainę – wyjaśniał Herra. Wtedy zacznie się prawdziwy ruch kibiców. W przypadku reprezentacji wszystko będzie jasne do końca stycznia, gdyż do tego czasu muszą one oficjalnie potwierdzić, gdzie będą przygotowywać się do turnieju.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
12 lat temu

taki stadion można wykorzystywac ale oni wolą grac w wąchocku na boisku bez bramek i trawie z łąki

!!!!!
!!!!!
12 lat temu

piękny jest ten nasz stadion!!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI