r e k l a m a
spot_imgspot_img

Darmowe przejazdy pociągiem? Panie Marszałku, proszę się nie ośmieszać!

Wstyd – tylko tak można określić akcję, którą przeprowadził Marszałek województwa śląskiego wraz z Kolejami Śląskimi.

Były szumne zapowiedzi walki ze smogiem, której jednym z elementów miały być darmowe przejazdy pociągami, w czasie gdy na Górnym Śląsku stan powietrza będzie fatalny.

W sobotę Koleje Śląskie poinformowały, że są przygotowane do ewentualnego wdrożenia planu umożliwiającego kierowcom i im współpasażerom bezpłatne przejazdy pociągami. W poniedziałek rozesłano do mediów informację, że można za darmo jeździć Kolejami Śląskimi, bo stan powietrza jest zły. Chodzi o to, by na ulice wyjechało mniej samochodów.

Jeszcze tego samego dnia, w poniedziałek, poinformowano, że koniec z darmowymi przejazdami, bo podobno stan powietrza poprawia się.

Wielu ludzi pochwaliło akcję, teraz równie wielu wyśmiewa Marszałka i Koleje Śląskie. Są też zapowiedzi, że akcja będzie kontynuowana, gdy tylko smog znów zaatakuje.

Czy naprawdę zdaniem władz województwa jednodniowa akcja pomoże w walce ze smogiem? Mam radę dla pana Wojciecha Saługi: panie Marszałku, proszę się nie ośmieszać!

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Red
Red
7 lat temu

Śmieszny to jest KZK GOP i zasiadający w jego zarządzie Frankiewicz. Mają zupełnie gdzieś smog i żadnych darmowych przejazdów nie zamierzają wprowadzać.

normalny
normalny
7 lat temu
Reply to  Red

Tyle wiesz co zjesz….. Frankiewicz zasiada w zarządzie dlatego, że są tam też prezydenci innych miast w których jeździ KZK GOP. To wymagane prawem. Związkiem rządzi jednak przewodniczący Urbańczyk i to on podejmuje decyzje o ewentualnych darmowych przejazdach. Dla przypomnienia bo może nie wiesz Członkowie Zarządu:
Marek Kopel – zastępca przewodniczącego Zarządu, zastępca dyrektora ds. finansowych KZK GOP
Marcin Krupa – prezydent Katowic, zastępca przewodniczącego Zarządu
Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca
Zygmunt Frankiewicz – prezydent Gliwic
Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Zabrza
Damian Bartyla – prezydent Bytomia
Andrzej Kotala – prezydent Chorzowa
Adam Rams – prezydent Knurowa

Red
Red
7 lat temu
Reply to  normalny

A jakie to ma znaczenie? No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Frankiewicz w zarządzie pełni rolę jedynie figuranta, który nie ma tam nic do powiedzenia, nie może o niczym decydować? Statut KZK GOP jest ogólnie dostępny i zadania zarządu są w nim jasno określone. Do zadań zarządu należy m.in. ustalanie taryfy komunikacyjnej, a więc również decydowanie o darmowych przejazdach w trakcie smogu. Poza tym mało osób pewnie o tym wie, ale Frankiewicz ma również 1/4 etatu w KZK GOP, za co pobiera wynagrodzenie. Wcześniej pobierał wynagrodzenie za samo zasiadanie w zarządzie, ale sąd zakwestionował to twierdząc, że prezydenci miast… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
7 lat temu
Reply to  Red
Red
Red
7 lat temu
Reply to  Mariusz

Brawo oni. W sytuacji gdy średniodobowe normy zanieczyszczeń dla PM10 były przekroczone w styczniu już ponad 21 dni, oni nareszcie dojrzeli do wprowadzenia darmowej komunikacji…
Szkoda tylko, że nie w takiej formie jak np. Koleje Śląskie, które umożliwiają darmowy przejazd właścicielowi auta i dwóm osobom towarzyszącym. KZK GOP – wyłącznie właścicielowi. W Warszawie darmowa komunikacja obowiązuje dla każdego – a nie tylko dla właścicieli pojazdów.
Więc co w przypadku gdy jednym autem jadą 2-3 osoby (bo np. koledzy dojeżdżają wspólnie do pracy)? Takie osoby nie wybiorą autobusu. Pojadą znowu autem.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI