Delegatura w Gliwicach Kuratorium Oświaty ma nowego szefa

Jacek Tarkota został nowym dyrektorem Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach – poinformował Śląski Kurator Oświaty.

Na stanowisku zastąpi Jadwigę Króliczek. Nowe obowiązki Jacek Tarkota zacznie pełnić we wrześniu 2016 r. Jacek Tarkotra ma 52 lata. Jest gliwiczaninem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Swoją karierę w oświacie rozpoczął, jako nauczyciel nauczania początkowego, techniki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Partyzantów w Gliwicach.

Później został dyrektorem tej placówki i kierował nią od 2001 do 2006 r. Przez trzy lata pracował w gliwickiej Delegaturze Kuratorium Oświaty w Katowicach, początkowo jako wizytator, a następnie jako kierownik oddziału. Od września 2009 r. pełni funkcję dyrektora Gliwickiego Ośrodka Metodycznego przy ul. Okrzei.

Do podstawowych obowiązków dyrektora delegatury Kuratorium Oświaty należy nadzorowanie i koordynacja zadań w zakresie nadzoru pedagogicznego na obszarze działania delegatury, czyli w Gliwicach, Zabrzu, Rudzie Śląskiej i Bytomiu oraz w powiatach: gliwickim i tarnogórskim. Dyrektor delegatury organizuje ponadto współpracę z organami prowadzącymi szkoły i placówki oraz odpowiada za wspomaganie dyrektorów szkół poprzez upowszechnianie oraz interpretację prawa oświatowego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI