Denerwuje cię głośna, jeżdżąca reklama?

Często na ulicach miasta spotykamy samochody z przyczepami reklamowymi, które mówią lub grają.

Okazuje się, że jest to nielegalna forma promocji. Osoby, które w ten sposób reklamują kandydatów na posłów, apteki i inne firmy mogą zostać surowo ukarane. Strażnicy miejscy zatrzymali wczoraj taki pojazd i… wypisali dwa mandaty.

W trakcie legitymowania, mężczyzna powiedział, że nie posiada przy sobie prawa jazdy. Jednak po sprawdzeniu w Centralnej Ewidencji Kierowców okazało się, iż mężczyzna nigdy nie miał „prawka”. W związku z tym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Oprócz tego oberwało mu się za głośną reklamę.

Głośna reklama puszczana z samochodu stanowi naruszenie art. 156 ust.1 ustawy Prawo ochrony środowiska, który brzmi: „Zabrania się używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających na publicznie dostępnych terenach miast, terenach zabudowanych oraz na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe”.

(SM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PLK
PLK
12 lat temu

W Opolu za zaparkowane przyczepki reklamowe, żartobliwie wozy Drzymały, trzeba płacić nie opłatę parkingową tylko opłatę jak za wynajęcie powierzchni reklamowej od miasta. Ciekawe dla czego w Gliwicach nie można tego też tak samo potraktować? Dla tego że głównym beneficjentem są mafijne burdele?

kasia
kasia
12 lat temu

walnąc im takie mandaty że się popłaczą i nie będą już jeździc

gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

w końcu może będzie z tym porządek, bo to głupio reklamować się w ten sposób.

janosik
janosik
12 lat temu

przy okazji moze warto napisac i zwrocic uwage na przyczepy reklamowe parkujace gdzie popadnie ? Np. na samej ulicy Dworcowej stoi ich przynajmniej kilka!! Blokowanie kol przez straz miejska nie wnosi nic nowego do sprawy. Koszt zdjecia takiej blokady i mandatu firmy maja wliczony w ryzyko swojej dzialalnosci a nie ma co ukrywac i tak im sie to bardzo oplaca. Tak jak PLK pisze…moze warto pomyslec o jakims prawnym rozwiazaniu problemu ? Nalozeniu specjalnych WYSOKICH oplat za wynajem powierzchni reklamowej (tak jak ma to miejsce w Opolu). Ew wprowadzic zakaz parkowania przyczep w centrum miasta ?

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Pewnie cię janosiku zaskoczę ale to nie straż miejska zakłada blokady tylko właściciele tych przyczep po to, aby nikt ich nie ukradł, nie przeciągnął itp.

PLK
PLK
12 lat temu
Reply to  kierowca PKM

@kierowca PKM

Już się dziwiłem że straż miejska raz zrobiła coś pożytecznego. Ale widzę że jest jak zwykle z tą do niczego nie przydatną formacją.

gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

rada miejska mogłaby podjąc stosowna uchwałę ale oni wolą przepychac się z prezydentem i startowac do sejmu

Kamaz
Kamaz
12 lat temu

Policja powinna też zabrać się za kontrole dokumentów pojazdów holujących takie przyczepy. Ostatnio widziałem Fiata Pandę, który ciągnął ciężką dwuosiową lawetę (bez hamulca najazdowego!!!) z reklamą. Jest to przykład kompletnej nie odpowiedzialności pod względem bezpieczeństwa. Przypominam, że masa własna pojazdu holującego przyczepę musi być większa od dopuszczalnej masy całkowitej holowanej przyczepy.
Przykładów związanych z nieprawidłowym doborem pojazdu holującego do lawet reklamowych można by podawać więcej, ja napisze na końcu tylko tyle, że w przypadku silnego podmuchu wiatru taka laweta jest w stanie przewrócić taki malutki samochodzik, a nawet wyrwać z niego hak holowniczy.

jimik
jimik
12 lat temu

****** prawdopodobnie najtansza apteka w miescie… po prostu juz nie moge tej reklamy zniesc… co za kretym wymyslil taka forme reklamowania sie.

piotr
piotr
12 lat temu

a czy Pani chodząca po osiedlu z megafonem drąca się ZIEEEEEEEEEMNIAAAAAAAAAKKIIIII – podlega też temu paragrafowi ?

Asia
Asia
12 lat temu

Na ulicy Strzody 8 razy dziennie słuchać ten shit

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI