Derby dla Piasta! Ruch pokonany w Chorzowie

Czy to już koniec złej passy? Piast Gliwice w derbowym pojedynku pewnie pokonał Ruch Chorzów 2-0. Bardzo dobry mecz przy Cichej rozegrał Wojciech Kędziora, napastnik gliwiczan, zaliczając gola i asystę.

Od początku spotkania gliwiczanie chcieli zdominować rywala, a efekt przyniosło to w szesnastej minucie. Wojciech Kędziora podał piłkę wgłąb pola karnego, „przecinając” całą linię defensywną „Niebieskich”. Do futbolówki doszedł Łukasz Hanzel, a następnie pewnym strzałem pokonał bezradnego Buchalika.

W trzydziestej minucie gospodarze próbowali się zrewanżować, ale uderzenie Marcina Zieńczuka zostało pewnie obronione przez Jakuba Szumskiego.

Jeszcze przed przerwą gliwiczanie stworzyli sobie idealną okazję do podwyższenia wyniku. Tomasz Podgórski pomknął prawą stroną boiska, a następnie dośrodkował piłkę po ziemi w pole karne. Tam – w ostatniej chwili – znalazł się Kamil Wilczek, ale strzał lewą nogą – już na wślizgu – był niecelny.

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie Piast zdobył kolejne trafienie. Tym razem to Łukasz Hanzel dograł do Wojciecha Kędziory, a napastnik z Gliwic – po wyjściu sam na sam – pewnie pokonał Buchalika.

Sześć minut później po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego Kędziora znów umieścił futbolówkę w siatce, ale sędzia wskazał pozycję spaloną „Kędiego”, nie uznając tym samym trafienia.

Jeszcze w końcówce meczu o soczysty strzał zza pola karnego pokusił się Victor Nikiema. Była to jednak minimalnie niecelna próba.

Ostatecznie gliwiczanie wygrali w Derbach Śląska z Ruchem 2-0. Piast zajmuje teraz jedenastą pozycję w tabeli.