r e k l a m a


Akademia młodego kibica ruszyła

Gliwicka policja we współpracy z Miastem Gliwice oraz GKS Piast rozpoczęła spotkania w ramach programu prewencyjnego „Akademia młodego kibica”.

Celem jest przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym wśród młodych kibiców. Także kształtowanie poprzez sport wartości i postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie klas trzecich i czwartych szkół podstawowych z Gliwic biorą udział w zajęciach na stadionie miejskim. Dowiadują się, jak wygląda zakup biletu na mecze Piasta, jaka procedura obowiązuje przy wejściu na obiekt oraz poznają regulamin stadionu. Omawiana jest też zasada „fair play”. W ramach programu odbędą się rozgrywki piłkarskie uczniów klas czwartych. Ogłoszono także konkurs na przyśpiewkę oraz pracę plastyczną związaną z bezpiecznym kibicowaniem.

44-221033

Do udziału w programie zaproszono gliwickie szkoły: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowy ch, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Szkołę Podstawową nr 1, Gimnazjum nr 3. W akcji udział wzięły już szkoły podstawowe nr 7 i 20.

– Mamy nadzieję, że dzieci nauczą się przyjaźnie rywalizować i kulturalnie dopingować. Pragniemy, by uprawianie sportu stało się dla nich nawykiem oraz pasją – mówią gliwiccy policjanci.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robi
Robi
10 lat temu

A nauczono ich jak unikać gumowych kul”?.Bo ja już taką oberwałem za to, że wyszedłem ze stadionu do domu. Trzeba dzieci uczyć chronić się przed”ochraną”bo biją na oślep. Ps błąd specjalny. To dla tych inteligentnych inaczej:)

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI