Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z agencją nieruchomości

Niezależnie, czy marzymy o zakupie własnego mieszkania, czy może chcielibyśmy sprzedać to, które już posiadamy – stoi przed nami spore wyzwanie. Podróż po krętych ścieżkach rynku nieruchomości może być długa i najeżona wątpliwościami, dlatego warto mieć przy sobie doświadczonego przewodnika – agenta nieruchomości. W jaki sposób może nam pomóc i dlaczego jego wsparcie może okazać się dla nas bezcenne?

Dlaczego nie na własną rękę?

Decyzje, które podejmiemy na rynku nieruchomości będą nie tylko jednymi z najważniejszych w życiu, ale i… najdroższych. Mówimy przecież o mieszkaniach wartych co najmniej setki tysięcy złotych! Pomimo to wielu z nas nie myśli o skorzystaniu z usług agencji nieruchomości i samemu podejmuje się wszystkich obowiązków.

Co jest tego przyczyną? Koszty, oczywiście! Współpracując z biurem nieruchomości musimy się liczyć z koniecznością opłaty jego wynagrodzenia – zazwyczaj w formie kilkuprocentowej prowizji od ceny kupowanego bądź sprzedawanego mieszkania. A przecież chcielibyśmy, aby w naszym portfelu zostało jak najwięcej pieniędzy, prawda?

Warto się jednak zastanowić, czy oszczędzając na prowizji, a tym samym profesjonalnym wsparciu eksperta, rzeczywiście możemy coś zyskać. Sprzedaż lub zakup nieruchomości z pewnością nie pozwoli nam oszczędzić na czasie – każda taka transakcja oznacza dziesiątki, a nawet setki godzin wyjęte z codziennego życia, które trzeba przeznaczyć na odbieranie telefonów, dojazdy, spotkania z zainteresowanymi i negocjacje. A do tego wymaga to wiedzy na temat nieruchomości, którą to agent z pewnością posiada! To dzięki niej jest w stanie w krótkim czasie znaleźć dom, który nie tylko spełni wszystkie nasze oczekiwania, ale i który kupimy w atrakcyjnej cenie. A jeśli planujemy sprzedaż lub wynajem mieszkania – dotrze do potencjalnych nabywców bądź najemców znacznie szybciej i skuteczniej, niż gdybyśmy zajęli się tym sami. 

Pomoc, jakiej udzieli nam agencja nieruchomości homfi oddział w Gliwicach to także gwarancja komfortu i bezpieczeństwa – pośrednik nie będzie miał problemów na przykład z dopełnieniem wszystkich formalności finansowych czy prawnych, które dla wielu z nas są przeszkodą nie do przeskoczenia. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, że po podpisaniu umowy pozostanie nam jedynie cieszyć się z własnych czterech kątów lub wyjechać na wymarzone wakacje za zyski z udanej sprzedaży czy wynajmu!

Postawmy na kompleksowe wsparcie – od początku do sfinalizowania transakcji

Decydując się na skorzystanie z usług biura nieruchomości możemy oczekiwać wsparcia na każdym etapie podróży po rynku mieszkaniowym. Najlepsi agenci zdejmą z naszej głowy wszystkie obowiązki – wybiorą spośród tysięcy ogłoszeń te, które naprawdę mogą nas zainteresować, podpowiedzą, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy, a jeśli będzie trzeba – pomogą wybrać korzystny dla nas kredyt hipoteczny!

span style=”font-weight: 400;”>A co, gdy postanowimy pójść w drugą stronę i sprzedać nasze mieszkanie? Agent także będzie przy nas – zaproponuje nam indywidualną strategię marketingową, dzięki której nasza oferta błyskawicznie dotrze do potencjalnych nabywców, pomoże (wraz z zaufanymi projektantami wnętrz) zwiększyć wartość nieruchomości i będzie niezastąpionym sojusznikiem w trakcie negocjacji – dobrze wiemy, ile stresu mogą one nam zafundować.

Innymi słowy, agent będzie zawsze po naszej stronie – zwłaszcza, jeśli postawimy na usługi wspomnianego wcześniej homfi! To jedno z największych polskich biur nieruchomości, które już dwukrotnie zostało nagrodzone tytułem Lidera Nieruchomości w prestiżowym konkursie portalu Otodom – m.in. za swoją otwartość na klienta i innowacyjne rozwiązania, które przecierają szlaki w branży. Jeśli właśnie tym przekona nas do siebie agencja nieruchomości homfi oddział w Katowicach będzie czekał z otwartymi drzwiami – odwiedźmy go i przekonajmy się, jak proste, szybkie i bezstresowe mogą być transakcje na rynku nieruchomości!
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI