Długi weekend – więcej policji na drogach. Co będzie sprawdzać?

Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

„Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu – jesli dojdzie do wypadku, nie chroni ich karoseria samochodu. Motocyklistów przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemna wyrozumiałość z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych” – informuje policja.

„Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści, podobnie jak piesi, są niechronionymi uczestnikami ruchu. Motocyklistów przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. Respektowanie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z wzajemną wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych” – dodają funkcjonariusze.

Oto kilka prostych rad, które pomogą nam bezpiecznie dojechać do celu:
– Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Należy skontrolować poziom płynów eksploatacyjnych: płynu do spryskiwaczy, płynu chłodniczego i oleju silnikowego. Ważne, aby wszystkie żarówki i światła w samochodzie i motocyklu były sprawne. Dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić.
– Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks. Dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej – policjanci z całą surowością będą karać tych, którzy prowadzili „na podwójnym gazie”.
– Pokonując długie dystanse, starajmy się robić postoje na trasie. W czasie kilkuminutowych przerw wyjdźmy z samochodu, rozprostujmy nogi, zaczerpnijmy świeżego powietrza, czy po prostu napijmy się kawy.
Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Relaks
Relaks
11 dni temu

kontrole trzeźwości som jusz legalne czy jak z maseczkami dalej?

Tak, jeżdżę nawet taczką.
Pytanie zasadne a nie dla beki czy stronnicze dla alkoholików i ich przeciwników.

Largo
Largo
11 dni temu

Powinni swoich sprawdzać czy będą trzeźwi na służbie.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI