r e k l a m a


Dni Pyskowic pełne gwiazd. Czy będą Dni Gliwic?

Dni Pyskowic to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo podczas wydarzenia zawsze na scenie pojawiają się gwiazdy. Dlaczego w dużo mniejszych Pyskowicach potrafią zorganizować tak duże koncerty, a w Gliwicach od lat nic takiego się nie dzieje? Nowa prezydent może to zmienić.

Na tegorocznych, 37. Dniach Pyskowic, które odbędą się w weekend 19-21 lipca 2024 r. zagrają: Skorup&JazzBand, Peja Slums Attack, Żabson, Luxtorpeda, Kult, C-BooL i Lady Pank.

„Do tego wszystkiego oczywiście wiele wydarzeń oraz atrakcji towarzyszących, programy i animacje dla najmłodszych, biesiada, czy Pyskowickie Debiuty, które same zadebiutują na Dniach Pyskowic. Rezerwujcie sobie czas w trzeci weekend lipca, bo jak sami widzicie znów się u nas będzie działo. To będą zdecydowanie kultowe dni naszego miasta. Już dziś Was na nie, razem z MOKiS Pyskowice, z całego serca zapraszamy” – informuje UM Pyskowice.

Czy będą w końcu Dni Gliwic?

Poprzednie władze Gliwic, z Zygmuntem Frankiewiczem, a następnie Adamem Neumannem na czele, nie organizowały dni miasta. Mieszkańcy w ostatnich latach narzekali na małą liczbę bezpłatnych wydarzeń. Może się to zmienić. Nowa prezydent Gliwic – Katarzyna Kuczyńska-Budka, która 7 maja zostanie zaprzysiężona i zacznie sprawować urząd, obiecywała w kampanii organizację dużej imprezy miejskiej. W programie znajdziemy taki zapis: „Zwiększymy liczbę darmowych, plenerowych imprez dla mieszkańców. Zorganizujemy Dni Miasta. We współpracy z organizacjami pozarządowymi zapewnimy cykliczne wydarzenia rekreacyjne i sportowe w parkach miejskich”.

Jest więc spora szansa, że miasto doczeka się dużej imprezy pn. „Dni Gliwic”. Mogłyby się one odbywać np. przy Arenie Gliwice, a część atrakcji można byłoby zorganizować w parku Chrobrego, czy na terenie kampusu Politechniki Śląskiej. Niewykluczone, że Katarzyna Kuczyńska-Budka będzie chciała zorganizować Dni Gliwic na Rynku i starym mieście.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
15 dni temu

Madonna za darmo dała koncert na Copa Cabana w Rio, może Budkowa załatwi w Gliwicach.

EWA
EWA
14 dni temu
Reply to  Jan

potrzebujesz szybkiej ulgi w zaparciach 🙂

Mistrz Zen
Mistrz Zen
14 dni temu
Reply to  Jan

Za darmo to nawet czasem można z przypadku dostać po zębach.

Sibulbul
Sibulbul
14 dni temu

W pyskowicach prócz 2 dni w roku nie dzieje się nic..totalnie nic więc cały ten szum jest o nic

dworzec2012
dworzec2012
13 dni temu
Reply to  Sibulbul

Po pierwsze to nie tylko dwa dni, bo niestety więcej, i całe szczęście że nie jest tak codziennie jak w dni Pyskowic – zapraszam do mieszkania w okolicach placu dożynkowego gdzie dudnienie jest więcej niż dwa dni w roku…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI