spot_imgspot_img


Do Muzeum za pół ceny. Tylko w ten weekend

Od 15 do 17 marca zwiedzanie oddziałów Muzeum w Gliwicach i rezerwacja biletów na rejsy statkiem w Marinie Gliwice 4 maja będą dostępne w obniżonej o połowę cenę.

Akcja jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

W piątek i niedzielę bilety w Muzeum w Gliwicach będą o 50% tańsze, a w sobotę, jak co tydzień, wystawy będzie można zobaczyć za darmo. Swoje podwoje otworzą dla turystów:

– jeden z najciekawszych zabytków techniki na Śląsku, a zarazem najwyższa drewniana konstrukcja w Europie – Radiostacja;
– budynek dawnego domu przedpogrzebowego, w którym działa Dom Pamięci Żydów Górnośląskich;
– doskonale zachowana XIX-wieczna rezydencja – Willa Caro;
– jeden z najstarszych obiektów w mieście – Zamek Piastowski;
– mieszczący się w danej maszynowni kopalni Gliwice Oddział Odlewnictwa Artystycznego;
– miejsce wystaw i dyskusji kulturalnych – Czytelnia Sztuki.

Z Mariny Gliwice 4 maja będzie można wypłynąć w rejs tradycyjnym galarem odrzańskim Samba albo zabytkowym statkiem Foxtrot. Statki będą pływać na dwóch trasach: godzinnej przez Śluzę Łabędy i Kanał Gliwicki w okolice Bumaru Łabędy i z powrotem do Mariny Gliwice albo, w wariancie drugim, do kolonii kormoranów na jeziorze Dzierżno. Ta opcja jest nieco dłuższa – trwa 2,5 godz., ale po drodze można obserwować fascynujące gatunki ptaków wodnych, na przykład kormorany, czaple i kaczki, a na brzegu wypatrywać bobry, sarny i dziki. W weekend za pół ceny, 15–17 marca, bilety na rejsy 4 maja będą o połowę tańsze. Rezerwacja będzie możliwa pod nr. tel. 608 010 383.

Więcej o atrakcjach turystycznych Gliwic można przeczytać na stronie turystyka.gliwice.eu.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI