r e k l a m a

spot_imgspot_img

Dobre wiadomości dla gliwickiej fabryki Opla

Na początku przyszłego roku Opel będzie sprzedawał na rynku australijskim samochody produkowane w Gliwicach.

Modele marki Holden to tak naprawdę Ople z innym znaczkiem na masce. W ofercie znajdą się Astra GTC i supersportowa Astra VXR, znana jako Opel Astra OPC, a także elegancki kabriolet Cascada i sportowa wersja OPC Insignii sedan.

Prezes Opla, Karl-Thomas Neumann: „Jesteśmy zadowoleni, że w naszych europejskich zakładach Opel/Vauxhall będziemy mogli produkować świetnej jakości samochody dla marki Holden. Wysokie osiągi, wspaniała stylistyka i doskonała jakość pozwolą tym pojazdom sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów. Jest to druga dobra wiadomość dotycząca eksportu w ciągu zaledwie kilku tygodni. Prawie miesiąc temu ogłosiliśmy, że w naszym zakładzie w Rüsselsheim będziemy produkować samochody marki Buick przeznaczone na rynek amerykański”.

Prezes Holden, Gerasimos Dorizas: „Dzięki intensywnej i długotrwałej współpracy pomiędzy markami GM w Europie i Australii jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wyjątkowe, wysoce zaawansowane produkty. Nowe modele to niszowe samochody, które stanowią idealne uzupełnienie naszego portfolio”.

W sierpniu zeszłego roku, po dramatycznym pogorszeniu sytuacji na rynku australijskim, Opel oświadczył, że wstrzymuje działalność jako odrębna marka, gdyż przestało to być opłacalne. Jednocześnie zaznaczono, że w przyszłości rozważa się sprzedaż modeli Opla pod lokalną marką GM o nazwie Holden. Opel/Vauxhall i Holden współpracują w zakresie technologii i produkcji samochodów już od wielu lat.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI