Dokonał włamania, a na miejscu zostawił swoje dokumenty

Do policjantów pracujących na miejscu włamania do przyczepy kempingowej podszedł świadek włamania, który opowiedział historię o włamywaczach, za którymi ruszył w pościg.

Wskazał śledczym, gdzie włamywacze pozostawili łup. W okradzionej przyczepie śledczy odnaleźli saszetkę z dokumentami, którą zgubił sprawca. Jak się okazało, należała ona do… „pomocnego świadka”.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj około południa w Gliwicach na ulicy Toszeckiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego oraz znajdującej się w pobliżu przyczepy kempingowej. Włamywacz ukradł nagrzewnicę, narzędzia i sprzęt turystyczny. Na miejsce zostali skierowani śledczy z II komisariatu policji. Gdy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, podszedł do nich mężczyzna informując, że był świadkiem włamania.

Zrelacjonował policjantom, że widział włamanie oraz sprawców, za którymi ruszył w pościg.

Wskazał śledczym, gdzie włamywacze pozostawili „fanty”. W przyczepie, do której się włamano, stróże prawa znaleźli saszetkę, a w niej dokumenty. Należała ona do sprawcy włamania. Ku zdziwieniu policjantów, na zdjęciu w dokumentach widniał pomocny świadek. 34-latek z Gliwic nie umiał wytłumaczyć, dlaczego jego saszetka znalazła się w przyczepie. Został zatrzymany. Usłyszy zarzut kradzieży w włamaniem. Za czyn którego się dopuścił, może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI