spot_imgspot_img


Dopalacze są śmiertelnie niebezpieczne

Wakacje, to okres wypoczynku i regeneracji sił po ciężkiej pracy wykonanej w ciągu roku. Niestety, nadmiar czasu wolnego nierzadko popycha młodych ludzi do ryzykownych zachowań.

Zdarza się, że znudzona młodzież, szukając wrażeń, eksperymentuje i zażywa substancje odurzające m.in. dopalacze. – Substancje te są śmiertelnie niebezpieczne pragniemy przestrzec wszystkich przed ich stosowaniem – mówi gliwicka straż miejska.

Dopalacze to potoczna nazwa różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, ale pod względem działania nie różnią się od narkotyków i wywołują równie niszczycielskie efekty. W skład dopalaczy wchodzą różne kombinacje toksycznych substancji tj. rtęć, aluminium, strychnina czy syntetyczne kannabinoidy.

Używki te wywołują szereg bardzo groźnych dla życia i zdrowia skutków.

Są to m.in. stany lękowe; stany niekontrolowanej agresji; zaburzenia osobowości; zaburzenia rytmu serca; porażenie ośrodka oddechowego; utratę wzroku; niewydolność nerek, wątroby i serca; zawał serca, udar mózgu i śpiączkę. Kolejne przypadki ofiar dopalaczy potwierdzają, że właściwie nie ma narządu, którego nie mogłyby uszkodzić! Najgorszy jednak pozostaje fakt, że nawet jednorazowe zażycie dopalaczy może zakończyć się śmiercią, dlatego apelujemy do wszystkich o zachowanie zdrowego rozsądki i nieeksperymentowanie z tego typu „wynalazkami”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI