r e k l a m a


Dotacje na otwarcie firmy. Nabór wniosków w Gliwicach

Chcesz otworzyć firmę? Brakuje ci środków na rozpoczęcie działalności? Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach różnych projektów.

Fundusze będą pochodziły z:
– projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego
– Programu Regionalnego na rok 2021 adresowanego do bezrobotnych osób zwolnionych z zakładów pracy w okresie pandemii wywołanej wirusem SARS-Cov.2 tj. po 1 marca 2020r., finansowanego ze środków Funduszu Pracy

Wnioski będą przyjmowane od 11.01.2021 roku.

Wnioski należy składać do skrzynki znajdującej się przed siedzibą Urzędu Pracy. Druk Wniosku oraz Zasady przyznawania środków na podjęcie działalności przez PUP Gliwice w 2021r. dostępne będą na stronie PUP Gliwice.

Dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej to forma wsparcia udzielana bezrobotnym, absolwentom CIS, absolwentom KIS lub niepozostającym w zatrudnieniu lub niewykonującym innej pracy zarobkowej opiekunom osoby niepełnosprawnej, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Kto może otrzymać dofinansowanie?
Dofinansowanie może otrzymać:
bezrobotny,
absolwent CIS
absolwent KIS
poszukujący pracy niepozostający w zatrudnieniu lub niewykonujący innej pracy zarobkowej opiekun osoby niepełnosprawnej, z wyłączeniem opiekunów osoby niepełnosprawnej pobierających świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, lub zasiłek dla opiekuna na podstawie przepisów o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów, zwany dalej „opiekunem”.
W jakiej wysokości środki można otrzymać?
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem tej działalności, mogą być przyznane w wysokości nie wyższej niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia.

Tekst przygotowany we współpracy z https://www.sekwencja.eu/

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI