spot_imgspot_img


Dotykali dziewczynkę, grozili gwałtem. Nikt nie reagował!

Policjantów zaalarmował ojciec 14-latki, która, roztrzęsiona, wbiegła do domu, informując o karygodnej sytuacji w autobusie komunikacji miejskiej. Dwaj mężczyźni, w sposób prowokujący, wulgarnie, z podtekstem seksistowskim, zaczepili dwie dziewczynki. Takie przestępstwa nie mogą ujść płazem – funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzanych.

„7 marca, w jadącym przez Knurów pełnym pasażerów autobusie, dwaj chuligani zaczepili dwie nastolatki. Nie tylko wulgarnie się odzywali, ale także jedną z nich zaczęli dotykać po ciele. Gdy dziewczynki zaczęły się bronić, sprawcy grozili im zgwałceniem oraz uszkodzeniem ciała” – informuje policja.

„Niestety, zachowanie agresorów nie spotkało się z reakcją pozostałych pasażerów. Rozzuchwaleni mężczyźni wyrwali więc młotek do awaryjnego wybijania szyb i wybili szybę w autobusie. Podczas postoju przerażone nastolatki ratowały się ucieczką. Zaatakowana dziewczynka powiadomiła ojca, który natychmiast zadzwonił do knurowskich stróżów prawa” – informuje policja.

„Informacja zelektryzowała policjantów. We wskazany rejon ulicy Szpitalnej błyskawicznie wyruszyły wszystkie wolne patrole. Efektem było szybkie ujęcie chuliganów. Okazali się nimi knurowianie w wieku 20 i 37 lat, obaj wielokrotnie już notowani oraz karani za różnego rodzaju przestępstwa. Zostali przetransportowani do komendy miejskiej w Gliwicach, gdzie przejęli ich kryminalni” – informuje KMP Gliwice.

Dziś mężczyźni stanęli przed prokuratorem. Usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw, za które grożą kary 5 lat pozbawienia wolności. Na czas postępowania karnego sprawcy będą znajdować się pod policyjnym dozorem.

„Przy okazji apelujemy do świadków każdej niepokojącej sytuacji o alarmowanie i powiadamianie Policji. Informacja pod numer alarmowy 112 nic nie kosztuje” – prosi policja.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
13 dni temu

no właśnie, jak tam Naczelny Wódz Ofiara głośnika prezentowego? Legalnie wszystko zgodznie z prawem lewym? 😀

Tu akurat, odnosnie afery w autobusie Polismany umiały się zachować jak ustawa przewiduje. Tosz to szok.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI