r e k l a m a


Dowoził nielegalne papierosy „na telefon”. Zatrzymała go policja

Gliwiccy policjanci, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ujawnili tytoń oraz papierosy niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przewoził 40-letni mieszkaniec Bytomia.

Śledczy ujawnili też kontrabandę w garażu użytkowanym przez mężczyznę. Łącznie zabezpieczyli 144 kg krajanki tytoniowej oraz niemal 26 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę niemal 160 tys. zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, bazując na zebranych informacjach, zatrzymali do kontroli samochód marki volkswagen. Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 19.00 w Knurowie. Z ustaleń naszych funkcjonariuszy wynikało, że kierujący pojazdem mężczyzna, trudniący się sprzedażą oraz dowozem „na telefon” wyrobów akcyzowych niewiadomego pochodzenia, przewozić ma krajankę tytoniową oraz papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się.

We wnętrzu auta, którym podróżował 40-latek, ujawniono 1800 sztuk papierosów oraz niemal 33 kg krajanki tytoniowej.

Ponadto w garażu użytkowanym przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli 111 kg krajanki i 24 tys. sztuk papierosów. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, Skarb Państwa straciłby niemal 160 tysięcy złotych.

O wysokości kary dla mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.


Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny przypadek ujawnienia w ostatnim czasie tak znacznych ilości wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia przez policjantów garnizonu gliwickiego. Tydzień temu, w Gliwicach, zatrzymali oni dwóch mieszkańców naszego miasta, będących akurat w trakcie przeładunku krajanki tytoniowej bez akcyzy. Wówczas też ujawniono i zabezpieczono 220 kg krajanki. Wartość uszczuplenia należnego podatku w przypadku tej sprawy wstępnie oszacowano na ponad 230 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI