Dożynki Powiatu Gliwickiego. Sprawdź szczegóły

Tegoroczne, osiemnaste już Dożynki Powiatu Gliwickiego świętować będziemy 28 sierpnia wspólnie z rolnikami w gminie Wielowieś.

Małe, urocze sołectwo Dąbrówka wybrane zostało na gospodarza tegorocznego powiatowego święta plonów, które co roku odbywa się w innej miejscowości. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00 mszą św. w intencji rolników w kościele pw. św. Anny i św. Huberta, którą sprawować będzie ks. Jan Kopiec, biskup gliwicki. Po mszy św. ulicą Główną przejdzie barwny dożynkowy korowód na boisko sołeckie, gdzie pod namiotem na gości czekać będą liczne atrakcje. Nie zabraknie pysznego jadła, dobrej muzyki i wesołej zabawy.

Na placu dożynkowym swe stoiska będą mieli m.in. Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Bursztynki” z powiatu puckiego – naszego partnerskiego powiatu. Przewidziano także mini wesołe miasteczko dla najmłodszych i występy artystyczne dla wszystkich, którzy zechcą się tego dnia bawić wspólnie z rolnikami.

Na tegorocznych dożynkach gości bawić będą m.in. Orkiestra Dęta ze Świbia, Blaskapella ze Świbia, Chór Parafialny św. Michała Archanioła z Żernicy, Duet Duo Fenix, Zespół „Bursztynki” z powiatu puckiego oraz gwiazda wieczoru – Bony Fame, wykonujący covery słynnej grupy Boney M. Barwne kostiumy, dynamika i żywiołowość artystów tej grupy gwarantują znakomitą zabawę. Podczas koncertu nie zabraknie takich przebojów jak: Bahama mama, Belfast, Rasputin, Rivers of Babilon i wielu innych. Występ Boney Fame to więcej niż koncert, to wyjątkowe widowisko! Zespół tworzą profesjonalni wokaliści związani z kilkoma scenami teatrów na Śląsku i w Zagłębiu. Uroczystość dożynkową zakończy zabawa taneczna przy muzyce zespołu Pago.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI