Drewniany taras – dlaczego warto?

Jesteś na etapie planowania budowy przydomowego tarasu? Niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić przy okazji stawiania nowego domu, czy po prostu dobudujesz go do obecnego budynku, w każdym przypadku drewno może być doskonałym wyborem. Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to materiał naturalny, piękny i unikalny, ale masz obawy, czy na pewno warto się na niego zdecydować? W takim razie sprawdź już teraz, dlaczego warto postawić na taras drewniany.

Najważniejsze zalety budowy tarasu z drewna
Większość obaw związanych z wyborem tego materiału dotyczy oczywiście jego trwałości. Czy inwestycja w drewno nie sprawi, że taras dość szybko zacznie tracić na swoim pięknym wyglądzie? Czy takie rozwiązanie wymaga częstej konserwacji, która jest kosztowna i uciążliwa jednocześnie. Zanim odpowiemy na te pytania, najpierw zaprezentujemy kilka istotnych zalet związanych z budową tarasu drewnianego. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • Całkowicie naturalny surowiec – Pamiętaj, że drewno jest ekologiczne, biodegradowalne, a więc spójne z obecnym trendem ekologicznego budowania.
  • Doskonałe właściwości termiczne, które docenisz o każdej porze roku – Drewno nigdy nie nagrzewa się pod wpływem Słońca do takiego poziomu, że chodzenie po nim bosymi stopami będzie po prostu nieprzyjemne. Co więcej, nie wychładza się ono przesadnie, a więc w czasie chłodniejszych miesięcy użytkowanie tarasu nadal będzie bardzo komfortowe.
  • Ponadprzeciętne bezpieczeństwo – Po pierwsze drewno jest materiałem stosunkowo miękkim, a więc przy upadku na nie zmniejsza się ryzyko poważnych kontuzji. Po drugie, co nawet ważniejsze, deski nie są na tyle gładkie, aby łatwo można się było na nich poślizgnąć. Nawet w czasie deszczowej pogody chodzenie po nich powinno być bezpieczne.
  • Unikalny klimat – Istotną zaletą jest również to, że drewniane tarasy są po prostu bardzo klimatyczne. Materiał ten doskonale komponuje się z ogrodem, jest ciepły, przyjemny w odbiorze, a do tego unikalny. Pamiętaj, że każda deska ma własny, wyjątkowy układ słojów. Jakby tego było mało, naturalne drewno pięknie pachnie, a więc spędzanie czasu na tarasie na pewno będzie przyjemnością.
  • Bardzo prosty montaż – Do przygotowania podłogi tarasu wystarczy trochę wkrętów, zestaw podstawowych narzędzi stolarskich oraz oczywiście odrobina dobrych chęci. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Ważną zaletą desek z naturalnego drewna jest fakt, że można je przycinać i dowolnie kształtować ich wygląd. Nie zapewnią Ci tego deski kompozytowe, głównie z racji obecności klipsów montażowych.
  • Łatwe utrzymanie w czystości – Na koniec zaletą, którą na pewno docenisz, jest łatwe czyszczenie podłogi tarasu wykonanego z drewna. Nie musisz używać do tego celu specjalnych środków chemicznych i różnych szczotek. Jeśli regularnie myjesz podłogę, możesz do tego używać myjki ciśnieniowej lub nawet zwykłego węża ogrodowego z wodą. W ten sposób skutecznie usuniesz zabrudzenia nawet z tzw. desek ryflowanych, a więc ze żłobionymi rowkami.

Czy taras drewniany będzie wytrzymały?
Wielu osobom wydaje się, że drewno to materiał mało odporny na trudne warunki atmosferyczne, a więc na tarasie dość szybko się zniszczy. Nie jest to prawdą, gdyż deski są obecnie bardzo dobrze zabezpieczane już przez producenta. Oprócz tego zawsze możesz zdecydować się na drewno egzotyczne, o którym więcej możesz się dowiedzieć na stronie Hardwood.pl. Jest naturalnie bardzo odporne na trudne warunki atmosferyczne i nawet latami wytrzyma bez konserwacji.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI