r e k l a m a


DTŚ przyciągnie nowych inwestorów?

spot_img
r e k l a m a

Co łączy nowoczesne biurowce, najlepsze centrum handlowe w Polsce i japońskie centrum technologiczne? Wszystkie te obiekty powstały po zakończeniu budowy Drogowej Trasy Średnicowej.

Doświadczenia innych miast wskazują, że lokalizacja firm w sąsiedztwie tej trasy to gwarancja sukcesu komercyjnego. Budowa Drogowej Trasy Średnicowej w znaczący sposób wpływa na wzrost wartości biznesowej nieruchomości zlokalizowanych w jej bezpośrednim sąsiedztwie.
Po oddaniu do użytku katowickiego i chorzowskiego odcinka powstały m.in. Silesia City Center, biurowiec Katowice Business Point czy centrum technologiczne Yamazaki Mazak. Zbudowano także wiele obiektów usługowych o charakterze ponadlokalnym bądź regionalnym.

– Dzięki DTŚ dotarcie z jednej części województwa do drugiej zajmie potencjalnym konsumentom, pracownikom czy partnerom biznesowym zaledwie kilkanaście minut. To niewątpliwie oznacza większe możliwości rozwoju biznesu – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Urząd Miejski w Gliwicach planuje, że w ciągu kilku najbliższych lat przeznaczy do sprzedaży 10 nieruchomości znajdujących się przy DTŚ.

Są to m.in. tereny przy węźle z ul. Królewskiej Tamy oraz przy ulicach Śliwki, Portowej, Dubois i Bohaterów Getta Warszawskiego. – Dzięki lokalizacji w Gliwicach podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w naszym mieście mocno rozbudował się sektor produkcyjny. W Nowych Gliwicach świetnie rozwijają się nowoczesne firmy technologiczne. Budowa DTŚ, która podniesie dostępność komunikacyjną centrum Gliwic dla mieszkańców Zabrza, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Chorzowa powinna wzmocnić także lokalny handel i usługi – mówi prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. – Powstanie drogi będzie miało pozytywny wpływ na rewitalizację centrum Gliwic, w sumie wzdłuż DTŚ na zagospodarowanie czekają tereny o łącznej powierzchni ponad 15 hektarów – dodaje.

Bezpośredni związek z powstającą trasą ma ogłoszony pod koniec stycznia projekt Nowe Gliwice II.

Jego celem jest rewitalizacja terenu po danej Fabryce Drutu i wykreowania w tym miejscu obszaru miejskiego o wysokich walorach funkcjonalnych i przestrzennych, dobrze skomunikowany z terenami przyległymi, a także z powstającą właśnie w Gliwicach inwestycją, jaką jest budowa Drogowej Trasy Średnicowej. Powstanie DTŚ powinno również podnieść w oczach potencjalnych inwestorów atrakcyjność znajdującego się w rękach prywatnych ogromnego terenu po dawnej Hucie Gliwice oraz stanowiącego własność miasta budynku dyrekcji huty.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Na pewno pojawią się inwestiorzy. Tak to już na świecie jest że drogi przyciągają inwestycje. Od wieków tak było.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI