spot_imgspot_img


Duża podwyżka dla prezydenta Neumanna. PO: Rekomendujemy sprzeciw

Jak już dzisiaj informowaliśmy, znacząco wzrośnie wynagrodzenie prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Do tej pory, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gliwice, prezydent zarabiał łącznie około 11 tys. zł, a już niebawem będzie zarabiał około 20 tys. zł. Okazuje się, że Platforma Obywatelska rekomenduje radnym rady miasta sprzeciw.

Podczas najbliższej sesji, gliwiccy radni będą głosowali m.in. w sprawie podwyżki dla prezydenta Gliwic. Więcej na ten temat napisaliśmy w tym artykule: Ogromna podwyżka zarobków Adama Neumanna. 20 tys. zł miesięcznie!.

Po naszej publikacji, gliwicka Platforma Obywatelska wydała oświadczenie:
„Zarząd Platformy Obywatelskiej Gliwice podjął uchwałę, która rekomenduje radnym rady miasta, członkom Platformy Obywatelskiej i klubu Koalicji Obywatelskiej sprzeciw wobec dwóch uchwał – o podwyżce stawek podatku od nieruchomości oraz w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta.
W pierwszym przypadku decyzja uzasadniona jest faktem, że w istotnych obszarach stawki określone zostały na maksymalnym, dopuszczonym rozporządzeniem, poziomie. Uznaliśmy, że czas kryzysu wywołanego pandemią covid-19 nie jest odpowiednim momentem na podwyższanie stawek podatkowych.
W drugim zaś przypadku – znaczącej podwyżki dla prezydenta, którego wynagrodzenie ma przekraczać 20 000 złotych – uznaliśmy, że wskazana podwyżka jest sprzeczna z wniesionym do Sejmu przez klub Koalicji Obywateskiej projektem z 2 sierpnia 2021 roku. Zakłada on zamrożenie wynagrodzeń dla osób pełniących kierownicze stanowiska państwowe (w tym posłów, senatorów i piastujących wysokie stanowiska w samorządzie terytorialnym) podwyżek na czas pandemii i związanych z nią skutków gospodarczych”.

Czy w takim razie Neumann dostanie podwyżkę?

Tego nie wiadomo, ponieważ nie ma informacji jak zagłosują… radni PiS. Wszystkiego dowiemy się podczas dzisiejszej sesji rady miasta.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Julek
Julek
1 rok temu

Kopa w dupę powinien dostać a nie podwyżkę ,a z nim wszyscy co na tą atrapę prezydenta głosowali.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI