r e k l a m a


Dwa wypadki z udziałem pieszych. Cztery osoby poszkodowane

Wczoraj, 26 listopada, w naszym rejonie doszło do dwóch poważnych w skutkach wypadków.

Piesza idąca drogą DK 94 bez właściwych oznaczeń – elementów odblaskowych – została potrącona w pobliżu Paczyny. W Gliwicach z kolei troje młodych ludzi uległo potrąceniu na oznakowanym przejściu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego już po zmroku, ok. godz. 16.45, doszło na drodze krajowej w pobliżu miejscowości Paczyna. W idącą kobietę (o ustalanej jeszcze tożsamości) w średnim wieku uderzył volkswagen golf, za kierownicą którego siedział 19-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Przy okazji, po raz kolejny, apelujemy o NOSZENIE ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH – mówią policjanci.

Do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych w Gliwicach doszło ok. godz. 20.30. Jak wstępnie ustalono, 59-letni gliwiczan kierujący fordem nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy, w wyniku czego potrącił trzy osoby znajdujące się na tzw. pasach. Dwaj mężczyźni i kobieta, w wieku od 21 do 28 lat, doznali obrażeń. Jeden z mężczyzn, w stanie poważnym, pozostał w szpitalu. W obu sprawach wszczęto dochodzenia.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek Świderski
6 lat temu

Gdzie?

Jacek Pietrynek
6 lat temu

Wczoraj na piwnej potracenie na pasach

Anna Kołodziej-Adamarek

Na pasach na których zrobiono czerwoną linię dla rowerów ,ulica Dworcowa źle oświetlone wysepki raz ,dwa pieszy znajdujący się na tej czerwonej lini widoczność zero. Byłam świadkiem ,jak pieszy bezpośrednio wszedł na to przejście a kierowca przede mna nie zauważył tego rej. inne woj.pewnie skoncentrować uwagę musiał na wysepki .Udało się uniknąć wypadku dzięki mojej interwencji dźwiękiem,pieszy poprostu przebiegł.Dodam że tu ewidentnie pieszy zawinił wchodząc na ciemne podłoże zamiast na pasy .Pieszy ubrany na ciemno.

Aleksander Politowski

Czasami jak czytam , to aż nie wierze co piszecie , pieszy elementy odblaskowe musi mieć ? Sorry ale coś nie tak , nie każdego stać na takie rzeczy , zastanawiające jest jedno samochód nie miał świateł czy jak ? Egzekwować prawo , zakaz rozmawiania przez telefony …

infogliwice.pl - portal i telewizja

Warto zapoznać się z obowiązującym w Polsce prawem, a dopiero później pisać komentarze.
Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Tomasz Gąska
6 lat temu

panie politowski – nie stać pana na element odblaskowy? o matko…. toż to zaledwie kilkadzieisąt groszy za jakiś odblask.

Black Scythe
Black Scythe
6 lat temu

„Sorry ale coś nie tak , nie każdego stać na takie rzeczy” No to niech giną, jak ich „nie stać” nawet na 60 groszy… TO PO CO ŻYĆ!!!

Mariusz Kubica Sr.
6 lat temu

Jak ktos w żałobie, to lepiej niech po zmroku w domu siedzi.
Inną sprawą jest że dla wielu, a nawet zbyt wielu kierowców, telefon w reku, przy uchu, jest ważniejszym podczas jazdy niż kierownica.

Anna Ożga
6 lat temu
Sławomira Maciejczyk

Tylko, że do tego telefonu przylepieni są rownież przechodnie, nie patrzą na boki nic a nic!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI