r e k l a m a


Dwa wypadki z udziałem pieszych. Policja przeprowadzi kontrolę

spot_img
r e k l a m a

Na gliwickich drogach doszło wczoraj do dwóch zdarzeń, w których ucierpieli piesi.

Około godziny 19.00 przy ul. Sikorskiego i godzinę później na Odrowążów w Sośnicy. W jednym z wypadków poszkodowane są dzieci. Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi.

42-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, kierując samochodem osobowym marki Opel Vectra, w rejonie przejścia dla pieszych potrąciła 37-latka, również mieszkańca Rudy Śląskiej. Pieszy doznał poważnych obrażeń ciała. Z relacji kierującej wynika, że mężczyzna miał niespodziewanie wtargnąć na jezdnię.

Uprawnienia do kierowania zatrzymano 42-letniemu kierowcy kii sportage, który, wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Reymonta, w cyklu światła zielonego, nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom przechodzącym na pasach. Dwie dziewczynki, obie w wieku 12 lat, zostały potrącone i doznały obrażeń nóg. Zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

Policjanci z drogówki apelują o ostrożność, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Doświadczenie uczy, że nawierzchnia jezdni w tym czasie niemile zaskakuje. Trudne warunki pogodowe powinny skłonić do zmniejszenia prędkości. Piesi z kolei, oprócz zachowania ostrożności, powinni rozważyć, czy nie warto umieścić na swoim ubraniu, torebce czy plecaku elementu odblaskowego.

A dziś w godzinach popołudniowo-wieczornych policjanci z drogówki przeprowadzą akcję mającą na celu sprawdzenie, jak piesi przygotowali się do obowiązku noszenia takich elementów poza terenem zabudowanym. Będą nakładane mandaty karne i wręczane „odblaski”

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI