spot_img


Dwie gliwiczanki straciły pieniądze. Jedna sporą kwotę

W ostatnich latach następują rewolucyjne zmiany, a jedną z nich jest błyskawiczny rozwój technologii informatycznych czy sztucznej inteligencji. Nie wszyscy nadążają za zagrożeniami, które wraz z tymi zmianami następują. Przypominamy: obecnie ludzie okradani są w… cyberprzestrzeni. Nie ma dnia bez zgłoszenia o okradzeniu czyjegoś konta. Dla przykładu – wczoraj swoje oszczędności straciły dwie gliwiczanki.

– Dlaczego tak się stało? Obie panie nie słyszały o przestrogach policji czy mediów, by nie klikać w podsyłane przez oszustów linki – zastanawiają się policjanci.

I tak 25-latka, sprzedająca przez internet ekspres do kawy, zareagowała na pytania od „kupca”, który odezwał się za pośrednictwem komunikatora. Po jego namowach, klikając w nadesłany link i wypełniając tabelki z danymi autoryzującymi dostęp do konta bankowego, gliwiczanka straciła 1000 zł.

W drugim przypadku, niestety, pokrzywdzona straciła jeszcze więcej, bo ponad 12 tys. zł. 70-latka otrzymała informację od oszusta podającego się za pracownika banku. Pieniądze zostały natychmiast wypłacone z bankomatu w centralnej Polsce.

W obu sprawach policjanci prowadzą intensywne czynności śledcze.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
5 miesięcy temu

70 latka ok, ale nie rozumię 25 łatki.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI