r e k l a m a
spot_imgspot_img

Dwie inwestycje zostaną zrealizowane na dużym osiedlu w Gliwicach

W przyszłym roku na osiedlu Obrońców Pokoju zrealizowane zostaną dwie inwestycje. Zmieni się otoczenie Przedszkola Miejskiego nr 28, a przy ul. Paderewskiego powstaną nowe miejsca parkingowe.

Tak wybrali mieszkańcy w sondażu internetowym w sprawie tzw. budżetu obywatelskiego.

Od 22 lipca do 4 sierpnia na stronie www.gliwice.eu prowadzony był sondaż, w którym do wyboru było 37 inwestycji i 11 remontów zgłoszonych przez radnych miejskich i rady osiedlowe. Oddano 5289 głosów.

Zrealizowanych zostanie 9 zadań o łącznej wartości prawie 1,5 mln zł, na które oddano największą liczbę głosów. Czas na przyjrzenie się bliżej ostatnim wybranym zadaniom. Tym razem bierzemy pod lupę osiedle Obrońców Pokoju.
W przyszłym roku zmieni się otoczenie przedszkola przy ul. Obrońców Pokoju. „Prace remontowo-modernizacyjne przy Przedszkolu Miejskim nr 28” – to zadanie zdobyło 196 głosów. – Przy placówce brakuje podjazdu dla wózków inwalidzkich, co stanowi spore utrudnienie. Konieczna jest generalna przebudowa wejścia do budynku wraz z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych – tłumaczy Jarosław Wieczorek, radny Rady Miasta. Oprócz zamontowania pochylni w ramach inwestycji przewidziano także m.in. remont chodników, ogrodzenia od strony wejścia do przedszkola i nasadzenie zieleni. Modernizację wycenioną na ponad 277 tys. zł będzie nadzorował Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

obroncow3

Drugie z wybranych przedsięwzięć to „Zagospodarowanie terenu wzdłuż ul. Paderewskiego na miejsca postojowe”, na które oddano 170 głosów. – W tej części osiedla brakuje parkingu dla mieszkańców okolicznych bloków, natomiast na jednej z działek przy ul. Paderewskiego znajduje się sporo niezagospodarowanego terenu. Przygotowanie miejsc postojowych dla przynajmniej kilkunastu pojazdów pozwoliłoby kierowcom na dogodne parkowanie swoich samochodów na utwardzonym podłożu, zamiast pozostawiania ich na innych, nieprzeznaczonych do tego terenach – wyjaśnia Jarosław
Wieczorek, który zgłosił obydwa wnioski. Wartość przedsięwzięcia jest szacowana na 300 tys. zł. Za jego wykonanie odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

obroncow1

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lenß
Lenß
9 lat temu

Elegancko 🙂

Trom
Trom
9 lat temu

A gdzie inwestycja, która wygrała w zeszłorocznym głosowaniu – tereny zielone/rekreacyjne obok szkoly ???

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI