spot_imgspot_img


Dwóch nożowników i dwie ranne osoby

Karę od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności może usłyszeć 68-letni mężczyzna, który zaatakował swojego znajomego nożem.

Wszystko działo się w mieszkaniu napastnika. Pokrzywdzony trafił do szpitala z raną kłutą jamy brzusznej.
Zdarzenia miało miejsce na ulicy Orlickiego w Gliwicach, około godziny 21 w poniedziałek 5 lutego.

Do 68-letniego Wiesława Ż. przyszli jego znajomi 37-letni oraz 38-letni mieszkańcy Gliwic. Mężczyźni razem spożywani alkohol, podczas ich spotkania doszło do konfliktu, w którego czasie jeden z jego gości miał uderzyć 68-latka w twarz. Wtedy ten miał udać się do kuchni. Gdy nie wrócił przez dłuższy okres, jeden z zaproszonych, który chwilę wcześniej uderzył gospodarza, miał iść sprawdzić co się z nim dzieje.

W momencie, gdy wszedł do kuchni, 68-latek rzucił się na niego z nożem.

Zadał mu pierwsze pchnięcie, gdy chciał wykonać drugie, do kuchni wbiegł zaniepokojony hałasami drugi zaproszony gość i wyrwał napastnikowi nóż z ręki. W wyniku szarpaniny zaatakowany 38-latek odniósł obrażenia brzucha w postaci rany kłutej.
Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 68-latka, natomiast pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prokurator i policja wystąpili z wnioskiem o środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Decyzją Sądu Rejonowego w Gliwicach, mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie.

To nie jedyny tego typu przypadek. W miniony weekend policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej i Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Gliwicach zatrzymali w sobotę po północy 35-letniego Damiana S. oraz 30-letnią Ewę K., którzy przed północą, poprzez uderzanie oraz pchnięcie nożem doprowadzili do uszkodzenia ciała 28-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego.

Poszkodowany trafił w stanie ciężkim do szpitala z urazem klatki piersiowej, natomiast para została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach. Para zaatakowała na klatce schodowej mężczyznę, którego poznali tego samego dnia. W trakcie burzliwej konwersacji, jaka wywiązała się pomiędzy nimi doszło do szarpaniny, w której trakcie napastnik wyjął nóż i pchnął nim 28-latka w okolice klatki piersiowej. Poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operacje, jego stan jest stabilny. Napastnicy zostali zatrzymani.
Po ustaleniu okoliczności zdarzenia na wniosek policji i prokuratury mężczyzna z zarzutem usiłowania zabójstwa został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Natomiast 30-latka została zwolniona do domu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI