r e k l a m a
spot_imgspot_img

"Dzięki współpracy możemy przeskoczyć całe ery". WTA w Gliwicach (TV)

Gliwice od kilku lat należą do jednej z najbardziej prestiżowych organizacji na Świecie.

World Technopolis Association skupia miasta, które stawiają na zaawansowane technologie. Do tej organizacji można się zgłosić lub zostać zaproszonym. Gliwice zostały zaproszone. Jak mówi prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, dla naszego miasta to nie tylko prestiż ale i szansa na szybszy rozwój.

Delegaci z Korei Południowej, Chin, Tajwanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Australii i kilku innych krajów gościli w Gliwicach na posiedzeniu zarządu WTA. Prezydent Gliwic od trzech lat jest członkiem tego ścisłego grona kierującego pracami stowarzyszenia.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_08/20110831_WTA_konferencja.flv” /]
 

World Technopolis Association to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Korei Południowej, do której należy kilkadziesiąt najbardziej zaawansowanych technologicznie światowych ośrodków.

Członkowie rekrutują się głównie spośród państw Dalekiego Wschodu, ale także z Europy – m.in. niemieckiego Frankfurtu. Do tego grona zapraszane są też ośrodki, które dopiero rozpoczynają wdrażanie nowatorskich rozwiązań w przemyśle czy edukacji.

Gliwice przyjęto w poczet WTA w 2005 roku, doceniając promowanie innowacyjności i uznając, że mają dobre perspektywy rozwoju.

Głównym celem WTA jest umożliwienie wymiany doświadczeń w promowaniu gospodarki opartej na wiedzy. Profesor Deog Seong Oh, sekretarz generalny WTA przyznaje, że Gliwice mają ogromny potencjał.

Co dwa lata odbywa się zgromadzenie ogólne podsumowujące działania WTA. W 2012 roku organizatorem tej ważnej imprezy będą Gliwice.

Do naszego miasta przyjedzie wówczas kilkuset delegatów z kilkudziesięciu państw.

Przygotowanie takiego spotkania stanowi szansą na promocję Gliwic, Śląska i Polski na świecie.

Wczoraj omawiano przygotowania do przyszłorocznego zgromadzenia ogólnego WTA, które odbędzie się w naszym mieście.

Dr Hamad Al Hasheim, dyrektor parku technologicznego w Dubaju mówi, że jego miasto także kilka lat temu organizowało zgromadzenie WTA i bardzo na tym skorzystało.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
haker
haker
12 lat temu

Ten Frankiewicz to jednak jest gość. Zobaczcie jak na Bojkowskiej rośnie nam krzemowa dolina.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI