r e k l a m a


Dzień Dziecka w Gliwicach. Co się będzie działo?

Na ten dzień każde dziecko czeka cały rok. W Gliwicach najmłodsi nie muszą odkładać świętowania do 1 czerwca. Pierwsze atrakcje zaplanowano już na 28 maja! Impreza pod Areną Gliwice rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 19.00.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Gliwicach rozpocznie się już w niedzielę, 28 maja – Centrum Kultury Victoria i Arena Gliwice zapraszają na „Podwórko”. W tym roku szykuje się niezły cyrk – na placu przed Areną stanie miasteczko z namiotem cyrkowym, a w nim… cała masa atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych!

Co poza tym? W tym dniu będzie można spotkać kuglarzy, żonglerów, szczudlarzy i mażoretki Pantery z Centrum Kultury Victoria, a także… nauczyć się cyrkowych sztuczek i sprawdzić w grach zręcznościowych! Nie zabraknie też kreatywnych warsztatów. Na terenie miasteczka dzieci będą mogły stworzyć kukiełki, maski, instrumenty (np. marakasy), patyczki cyrkowców, zabawki (bączki, klik-klaki) i inne rekwizyty potrzebne do wystawienia sztuki teatralnej we własnym domu lub na podwórku. Ale to nie wszystko! Zaplanowano też m.in. kącik artystyczny, malowanie twarzy oraz ścieżkę akrobatyczną. Wodze fantazji będzie można puścić, budując konstrukcje z klocków i „edururek”.

O godzinie 15.00 rozpocznie się koncert młodych i zdolnych. Na „Podwórku” zaprezentują się Kingska, Malczi, a także Pikuś i Sotel – ulubieńcy najmłodszych. Finałem zabawy – o godz. 18.00 – będzie koncert zespołu Czereśnie – to propozycja dla nieco starszych.

Organizatorzy zapewniają, że w trakcie imprezy, dla dzieci ze szczególnymi potrzebami dostępny będzie kącik ciszy, gdzie w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni będą mogły się wyciszyć m.in. dzięki udostępnionym specjalnym słuchawkom. Odpocząć będzie można także w strefie relaksu, gdzie staną food trucki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dzień Dziecka – misja muzyka!
Ciekawe propozycje dla najmłodszych przygotowało również Kino Amok, które zaprasza na fantastyczną przygodę w świecie filmowych bajek, pełną muzyki, baśni i musicali, z uwielbianymi przez dzieci bohaterami – Ernestem i Celestyną, a także Małą Syrenką!

1 czerwca o godz. 16.15 rozpocznie się seans filmu animowanego „Ernest i Celestyna: Misja muzyka”. Bajka, będąca kontynuacją nominowanego do Oscara filmu, opowiada o małej myszce i niedźwiedziu, którzy wyruszają w zwariowaną podróż, aby uratować muzykę i muzyków oraz przekonać się, że przyjaźń jest najważniejsza. Tutaj każda nuta jest na wagę złota, a każdy uśmiech może zburzyć mur! Film został wyróżniony Znakiem Jakości ZEF.

O godz. 18.00 młodych widzów przywita natomiast „Mała Syrenka”. I choć bohaterka nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya jest dzieciom doskonale znana, tym razem jej opowieść będzie można zobaczyć w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki aktorskiej musicalowej wersji dzieci jeszcze raz zobaczą historię pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki – najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów.

W tym dniu każde dziecko otrzyma wyjątkowy upominek – uroczą minipacynkę! Szczegółowe informacje dotyczące seansów i biletów znajdują się na stronie internetowej amok.gliwice.pl.

Propozycją Teatru Miejskiego dla najmłodszych jest spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama!”. To opowieść na podstawie bajki Janoscha o Misiu poszukującym Panamy – krainy bananów. W wyprawie bohaterowi towarzyszy jego najlepszy przyjaciel Tygrysek. To niezwykle prosta i zwyczajna bajka, która uczy, że zmiany zawsze przynoszą coś dobrego, i pokazuje, jak ważna w życiu jest przyjaźń. Podczas spektaklu muzyka jest wykonywana na żywo.

Po zakończeniu przedstawienia świętowanie Dnia Dziecka przeniesie się na teatralny plac zabaw, gdzie aktorzy Teatru Miejskiego przeprowadzą dla dzieci zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu. Szykuje się niezła frajda! Więcej informacji na teatr.gliwice.pl.

Atrakcyjne propozycje dla najmłodszych z okazji ich święta przygotowało też Forum Gliwice wraz ze Stowarzyszeniem GTW oraz Miejską Biblioteką Publiczną. 1 czerwca w godzinach 15.30–19.00 scena główna Forum zamieni się w centrum aktywności – nie tylko sportowych – i wspólnej zabawy, a 3 czerwca (w godz. 12.00–19.00) w prawdziwą arenę cyrkową! Całe mnóstwo cyrkowych sztuczek i animacji w wykonaniu akrobatów, iluzjonistów, żonglerów to tylko niektóre z atrakcji w tym dniu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI