Dzień psa w Forum. Razem zmieniamy ich świat na lepszy

Jak komunikować się z psem i poznać jego zwyczaje, jak pomagać, a może nawet adoptować zwierzaka – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się 26 sierpnia w CH FORUM w Gliwicach. Scenę główną opanują zwierzaki z gliwickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, które w towarzystwie wolontariuszy będą starały się podbić serca przyszłych właścicieli.

„Razem z Tobą zmieniamy ich świat na lepszy” – pod tym hasłem w gliwickim FORUM zorganizowana została kolejna odsłona akcji, mającej na celu adopcję zwierząt przebywających w schronisku. Tym razem wolontariusze z Gliwic zapraszają na scenę główną od 16:00 do 19:00.

– Spodziewajcie się mnóstwa wiedzy na temat komunikowania się ze zwierzętami i zachowania psów. Nasi wolontariusze są specjalistami, którzy pomogą Wam rozumieć lepiej zwierzaki. Wiedzą, w jaki sposób kojarzyć psy z konkretnymi ludźmi. No i uważajcie na spojrzenia zwierząt czekających na adopcję. Będzie ich sporo. To miłe i przygotowane na spotkanie z nowym właścicielem zwierzęta. Można zakochać się w każdym z nich – mówi Barbara Malinowska, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gliwicach. 

Na scenie głównej, na poziomie 0, odbędą się również darmowe warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych. Wolontariusze zdradzą prostą metodę na wykonanie bezpiecznego szarpaka dla psów. Można go zabrać dla swojego zwierzaka lub zostawić do zabawy dla podopiecznych gliwickiego schroniska. 

26 sierpnia jest Międzynarodowym Dniem Psa. Wykorzystaliśmy tę datę, by po raz kolejny kojarzyć na scenie naszego centrum przyszłych właścicieli z ich ukochanymi zwierzakami. Wiem, że nie każdy ma warunki, by przyjąć pod dach psa. Mam jednak przekonanie, że ludzie chcą pomagać i dlatego po raz pierwszy pojawi się u nas stanowisko, na którym można będzie porozmawiać o możliwościach pracy wolontariackiej na rzecz gliwickiego schroniska. Wszyscy wiemy o tym, że psy mają na człowieka dobroczynny wpływ, dlatego namawiamy do ich posiadania oraz czerpania z kontaktu z nimi – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Dzięki wcześniejszym, podobnym działaniom w CH FORUM (Dzień Bezdomnych Zwierząt, Tydzień na czterech łapkach, Dzień Kota i Dzień Psa) od ubiegłego roku udało się znaleźć domy dla ponad pół setki psów i kotów. 

Razem zmienimy ich świat na lepszy! Czekamy w piątek w CH FORUM!
materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI