r e k l a m a


Dziś akcja „Pieszy”. Będą mandaty

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gliwicach będą dziś, 4 lutego, prowadzić na podległym sobie terenie działania „Pieszy”.

W akcji zostanie wykorzystany sprzęt nagrywający, w tym specjalistyczny nieoznakowany wóz rejestrujący wykroczenia. W szczególnym zainteresowaniu stróżów prawa znajdą się kierowcy dokonujący przewinień wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W styczniu tego roku na drogach Gliwic i powiatu doszło do 22 zdarzeń z udziałem pieszych, w tym 13 wypadków, w których 12 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć. Statystyki wskazują, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, powstałych z winy kierujących, jest nieudzielenie pierwszeństwa.

Jednym z miejsc, w którym dochodziło do tego rodzaju zdarzeń (zarówno w IV kwartale 2015, jak i w styczniu 2016 r.) jest przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiego, przy skrzyżowaniu z Wróblewskiego. Dziś, w ramach akcji, ruchome stanowisko dowodzenia będzie rejestrować zachowanie pieszych i kierowców właśnie w tym miejscu.
W związku z zaistniałymi zdarzeniami 20 listopada 2015 r. do Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach skierowano pismo sugerujące zmianę organizacji ruchu w rejonie wspomnianego przejścia.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
Ja
8 lat temu

Może po prostu jakiś odpowiedzialny za drogi baran stanie na Dąbrowskiego po stronie liceum i spróbuje przejść na stronę Malinowskiego? Nie trzeba mieć dwóch fakultetów, żeby zrozumieć, że przez te kretyńskie drzewiska nic nie widać z lewej strony, ani samochód jadący w stronę forum nie widzi pieszego na chodniku przed przejściem.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI