Pociągami Kolei Śląskich można jechać za darmo

Z powodu przekroczenia norm jakości powietrza właściciele samochodów oraz ich współpasażerowie mogą podróżować bezpłatnie pociągami Kolei Śląskich od godz. 10:00 15 lutego do godziny 23:59 16 lutego.

Z takiej możliwości można skorzystać we wszystkich pociągach i na wszystkich liniach (wyłączając przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin) od godziny 10:00 15 lutego do godziny 23:59 16 lutego. Podczas kontroli biletów wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Na podstawie tych dokumentów, poza właścicielem dowodu rejestracyjnego, podróż mogą odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.

Zdaniem ekspertów na zły stan powietrza wpływają przede wszystkim nieekologiczne piece i spalanie materiałów opałowych złej jakości. Emisja spalin samochodowych również ma jednak niemałe znaczenie. Eksperci oceniają udział transportu samochodowego w miastach na od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba Dubieński
5 lat temu

10% smogu z aut, tyle w temacie

Michał Sysak
5 lat temu

Beznadziejny sposób. To nic nie daje oprócz uspokojonych głów ludzi którzy o to walczą.

Anna Małgorzata Rempała

jakbym musiala jechac pociagiem to musialabym sie zastanowic ktore z dzieci zostawic na peronie lub moze meza ja mam 3 pasazerow nie 2 totalny bezsens czyli jedziemy autem.

Tomasz Gąska
5 lat temu

Smog… śmiech na sali. Kiedyś to był smog i nikt o tym nie pisał. Przyjeżdzali ludzie z całej Polski pracować na Śląsku bo kasa, to wtedy smog nie przeszkadzał

Magdalena Szymkiewicz
Reply to  Tomasz Gąska

Wtedy nie mówiło się głośno na ten temat,władza ludowa przemilczała…Natomiast dzisiejsze pokolenia astmatyków to spadek po ówczesnym braku reakcji….

Michał Topolski
5 lat temu

A kto do pracy jedzie na 11?? Przeważnie ludzie.maja na 6 rano niektórzy zaczynają od 10 w sklepach wiec siła rzeczy jada wcześniej, z kogo chcą debili zrobić ze niby za darmo kto z tego skorzysta

Danuta Nowosad
5 lat temu

Moi sąsiedzi od rana palą w piecach, a dym wdziera sie do mieszkania przez zamknięte okna.

Patryk Hanuschik
5 lat temu

Ale bzdura. A co smogu w pociagu nie ma? Wole jechac autem – Niezalezny od niczego i pod sam dom/prace!

SMOK
SMOK
5 lat temu

DZISIAJ W GLIWICACH BYŁO TAKIE STĘŻENIE PYŁU PM 2.5 ŻE ZABRAKŁO SKALI !!!
GRATULACJE DLA FRANKA I EKIPY Z RATUSZA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY.

QUO VADIS GLIWICE
QUO VADIS GLIWICE
5 lat temu
Reply to  SMOK

Wprowadzili do Gliwic dwie główne Polskie autostrady – w centrum miasta wybudowali średnicówkę – teraz planują rozbudowę lotniska jakby mało było syfu i hałasu – ciekawe co dalej ? może kosmodrom ?

Mariusz
Mariusz
5 lat temu
Reply to  SMOK

Mozesz sobie pisać te swoje bzdury i myśleć że ktoś w nie uwierzy 🙂 Smog nie jest z samochodów tylko z PIECÓW bo palicie byle czym. Najwyższa izba kontroli wydała raport w którym jest jasno napisane że smog to tylko 10% z samochodów a 90% z pieców

:-(
:-(
5 lat temu
Reply to  Mariusz

A może z twojej zadymionej czachy?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI