r e k l a m a


Dziś policja kontroluje pieszych i kierowców. Będą mandaty?

Policja zapowiada kolejne czynności dotyczące akcji policyjnej związanej z kontrolą pieszych w przestrzeni miejskiej.

Stróże prawa będą sprawdzać respektowanie przepisów prawa w ruchu drogowym zarówno samych pieszych, jak i kierowców mających udział w ich poruszaniu się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa na drodze.
Po raz kolejny w tym roku na terenie Gliwic oraz powiatu gliwickiego zostanie przeprowadzona akcja „Pieszy”. – Celem jej jest ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W najbliższym czasie funkcjonariusze szczególną wagę będą przykładać do zachowań kierowców (np. przepuszczaniu pieszych na pasach) – mówią policjanci.

Akcja zostanie przeprowadzona w dniach 12.09.2016r. (poniedziałek) oraz 16.09.2016r. (piątek) w godzinach od 14:00 do 22:00.
—-

W sobotę wieczorem podobną sytuację zarejestrowały kamery monitoringu: piesza przekraczająca ulicę w cyklu światła zielonego została potrącona przez peugeota. Ku refleksji prezentujemy nagranie. Młoda kobieta szła po pasach, miała zielone światło. Sprawa zakończyła się postępowaniem mandatowym. Potrącona młoda kobieta na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Kierująca peugeotem otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI