Dzisiaj policja obserwuje przejścia dla pieszych

7 czerwca policjanci w całym kraju będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na „Niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Głównym celem akcji, jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli wszystkich tych użytkowników dróg, którzy są najbardziej narażeni na potencjalne obrażenia.

Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem, czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia.

W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Głównie nieostrożne wejścia na jezdnię, przechodzenie przez przejście przy czerwonym świetle, czy wtargnięciu zza pojazdu.

Podczas działań policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstającym w relacji kierowcy-rowerzyści. Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu, ryzyko powstania wypadku drogowego jest stosunkowo największe.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gorol
gorol
19 dni temu

zbierają na 14 emeryturę ?

Largo
Largo
18 dni temu

Zapraszam na skrzyżowanie alejki na sikorniku z ul. Kosow. Tam mimo znaku stop na drodze rowerowej żaden rowerzysta nie zatrzymuje się.

Covid
Covid
16 dni temu

moglyby mogly…a co kogo interesują źle ustawione znaki czy dziury, kratki ściekowe i inne takie ułatwiające jazdę i dające bezpieczeństwo na drodze 😀 Kto nie lubi ślizgać się zebrze czy innych linia 😉

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI