spot_imgspot_img


Dzisiaj policyjna akcja „Pieszy”. Wczoraj była akcja „Trzeźwość”

Dzisiaj od rana na gliwickich ulicach trwa policyjna akcja „Bezpieczny Pieszy”. Policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach obserwują przejścia oraz szczególnie niebezpieczne miejsca, w których w przeszłości dochodziło do potrąceń. W działaniach wykorzystywany jest specjalistyczny pojazd z kamerami, rejestrujący wykroczenia pieszych i kierowców.

Od kilku dni policjanci z gliwickiego wydziału ruchu drogowego mają „zakasane rękawy”. Wczoraj, tj. w poniedziałek, od wczesnych godzin prowadzili akcję „Trzeźwość”. Niestety, statystyki się nie poprawiają. Kierowcy, mimo trudnych warunków atmosferycznych oraz słabej widoczności, potrafią wsiąść za kierownicę i jechać do pracy, narażając siebie, los swojej rodziny i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Tylko wczoraj zatrzymano siedmiu kierujących, mających w organizmie alkohol.

Czterech z nich popełniło przestępstwo, gdyż dawka przekroczyła 0,5 promila. Trzech było „po użyciu”. Rekordzistą okazał się 42-latek zatrzymany w Łabędach na ul. Starogliwickiej – on w organizmie miał 2 promile, a kierował skodą. Wszystkim tym osobom zatrzymano prawa jazdy.

Dzień wcześniej, w czasie weekendu, w obszarze ruchu drogowego nie było ciekawiej – zatrzymania nietrzeźwych, pościgi za niezatrzymującymi się do kontroli.
W Sośnicy w policyjne ręce wpadł 18-latek mający prawo jazdy od 2 miesięcy. Już je stracił. Miał w trakcie zatrzymania ponad 0,5 promila.

W niedzielny wieczór na ul. Rybnickiej przechodzień zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę mercedesa, który uderzył w rusztowanie. 35-letni gliwiczanin miał w organizmie 1,7 promila. Okazało się, że prowadził też mimo sądowego zakazu i był poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności.
Bohaterski świadek uniemożliwił dalszą jazdę temu człowiekowi poprzez wyszarpnięcie kluczyków ze stacyjki.

Ciekawym weekendowym przypadkiem był pościg za kierującym skodą, który nie zareagował na sygnały dawane przez umundurowany patrol drogówki. Zamiast zatrzymać się na ul. Zwycięstwa w Knurowie, przyśpieszył. Rozpoczął się pościg – najpierw radiowozem, potem pieszo, przez pola, w które uciekał mężczyzna.
Okazało się, że 35-latek z powiatu bielskiego miał we krwi alkohol, a może i coś więcej. To wykażą badania. W alkomacie wydmuchał ponad 0,6 promila. Policjanci znaleźli przy nim też twarde narkotyki – amfetaminę. Mężczyzna był poszukiwany przez zabrzańską policję.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

Szczyt wyżyn to odpalić bazukę na Komendzie przez Głowę Policji Polskiej a później stać się pokrzywdzonym mimo tak wielkiego „roztargnienia” 😀
…i co ktoś pismo wysłał do polskiej prokuratury o „możliwym” przestępstwie wielokrotnym z udziałem rzeszy podwładnych i innych ziomali?

Covid
Covid
2 miesięcy temu

Niech Komendant policzy ile lat Polska Policja z Gliwic mandaty rozdawała za to przejście…Bezpieczne:

IMG_20230111_133642.jpg
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI