spot_img


e-TOLL, czyli jak zapłacić za przejazd. Dowiedz się więcej

Na państwowych autostradach za przejazd trzeba zapłacić w systemie e-TOLL. Jak się w nim połapać?

Dla kogo e-TOLL PL BILET
Jeżeli jesteś kierowcą samochodu osobowego i chcesz skorzystać z najszybszej i najwygodniejszej formy płatności za przejazd autostradą na państwowych odcinkach A2 i A4 wybierz aplikację e-TOLL PL BILET. W aplikacji kupisz e-bilet autostradowy na konkretny odcinek autostrady.

Więcej informacji o e-bilecie autostradowym na stronie: https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-autostradowy/czym-jest-e-bilet-autostradowy/

Dla kogo e-TOLL PL
Jeżeli jesteś kierowcą samochodu ciężarowego i nie chcesz korzystać z urządzeń pokładowych OBU lub ZSL, bądź urządzenie zamontowane w twoim pojeździe popsuło się, masz alternatywę w postaci aplikacji e-TOLL PL. Aplikacja ta pozwoli ci nie tylko uiścić opłatę elektroniczną, ale także przekazać dane do systemu SENT i doładować konto. Korzystanie z aplikacji e-TOLL PL wymaga zarejestrowania się w Internetowym Koncie Klienta. Nie musisz w tym celu podpisywać żadnej umowy, w systemie e-TOLL zrobisz wszystko online.

Więcej informacji o urządzeniach GPS w systemie e-TOLL na stronie: https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/urzadzenia/o-urzadzeniach-gps/

Czym różnią się aplikacje

Kategorie różnic Aplikacja e-TOLL PL Aplikacja e-TOLL PL BILET
Dla kogo?
 • Użytkownicy pojazdów ciężkich – przedsiębiorcy z branży transportowej, przewoźnicy
 • Alternatywnie użytkownicy pojazdów lekkich
 • Użytkownicy pojazdów lekkich
Do czego służy?
 • Przekazywanie danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL
 • Obsługa przewozów  towarów wrażliwych SENT
 • Zakup e-biletu autostradowego
Jakiej opłaty dotyczy?
 • Opłata elektroniczna
 • Opłata za przejazd płatnymi odcinkami autostrad
 • Opłata za przejazd płatnymi odcinkami autostrad
Na jakich drogach obowiązuje?
 • Wszystkie drogi krajowe i autostrady stanowiąca sieć dróg płatnych w Polsce
 • Płatne odcinki autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica zarządzane przez GDDKiA
Minimalne dane do podania
 • Podanie szczegółowych danych pojazdu (poza przypadkami zaciągnięcia danych z CEPIK) oraz danych rozliczeniowych
 • Podanie minimalnej ilości danych (numer rejestracyjny, kategoria i kraj rejestracji pojazdu, data, godzina i trasa przejazdu)

 

Wybierz metodę opłacania przejazdu autostradą

Aplikacja e-TOLL PL BILET umożliwia szybkie i wygodnie opłacanie przejazdu samochodu osobowego po płatnych odcinkach A2 i A4 bez konieczności rejestracji i przesyłania danych geolokalizacyjnych w systemie e-TOLL.

Możesz również skorzystać z aplikacji e-TOLL PL, urządzeń OBU lub ZSL i wnosić opłatę za przejazd tymi odcinkami autostrad poprzez przekazywanie danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL.

Możesz też zakupić e-bilet autostradowy w aplikacjach partnerów lub stacjonarnie na stacjach paliw. Listę partnerów znajdziesz na stronie: https://etoll.gov.pl/lekkie/partnerzy-siec-dystrybucji-e-biletu-autostradowego/lista-partnerow/lista-partnerow/

Dla kierowców pojazdów lekkich, na odcinku autostrady A4 Wrocław-Sośnica przejazd obwodnicą Gliwic (Kleszczów – Żernica) jest bezpłatny – nie ma konieczności zakupu e-biletu oraz korzystania z aplikacji e-TOLL PL.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI