r e k l a m a


Ekipa z Gliwic wystartowała w ciężkim wyścigu we Francji

Drużyna Accent Team z Gliwic wystartowała w Paris-Roubaix Challenge, czyli amatorskim wyścigu kolarskim rozgrywanym we Francji w przeddzień legendarnego wyścigu dla zawodowych kolarzy: Paryż-Roubaix.

Wyścig Paryż-Roubaix jest jednym z najcięższych na świecie. Mimo że jest to wyścig szosowy, to jego trasa biegnie przez sekcje brukowe – śliskie w deszczu i bardzo zakurzone przy słonecznej pogodzie.

Ekipa Accent Team wystartowała w składzie: Paweł Wiendlocha, Bartosz Mikler oraz Krzysztof Bryl. Na co dzień pracują w branży rowerowej – w gliwickiej firmie VELO – i uprawiają kolarstwo. Wyjazd do francuskiego Roubaix był wyzwaniem dla nich i dla rowerów, które na co dzień sami tworzą.

Do pokonania było 145 km po morderczej trasie z sekcjami po kostce brukowej. Finisz rozegrał się na torze kolarskim w Roubaix, na którym dzień później finiszowali zawodowcy. – Trasa była naprawdę ciężka. Fizycznie byliśmy przygotowani bardzo dobrze, ale z każdym odcinkiem brukowym ręce bolały coraz bardziej i każda nierówność była wyzwaniem… Satysfakcja jest wielka, sprawdziliśmy siebie i nasze rowery. Było ciężko, ale zdecydowanie warto – komentuje Paweł Wiendlocha.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI