r e k l a m a


Ekstraklasa jest już nasza. Wielka feta na stadionie i Rynku (TV)

Po doskonałym meczu z Zawiszą Piast Gliwice awansował do ekstraklasy.

Tuż po meczu kibice udali się na gliwicki Rynek i świętowali. Byli tam także nasi reporterzy i kamera. Już teraz możecie zobaczyć, jak świętowano powrót Piasta do najwyższej klasy rozgrywkowej! Po godz. 21.30 na Rynku pojawili się piłkarze, a następnie bawili się wraz z fanami gliwickiej drużyny.

Zawisza Bydgoszcz nie miał nic do powiedzenia w starciu z będącą w ekstraklasowej formie gliwicką jedenastką. Niebiesko-czerwoni pewnie pokonali bydgoszczan 3:0, po bramkach Rubena, Kędziory i Podgórskiego i tym zwycięstwiem przypieczętowali awans.

Prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, wręczył piłkarzom pamiątkowe medale i puchar z okazji awansu.

Na youtube wybierz jakość 480p

Niestety, nie wszyscy potrafili się cieszyć. W związku burdą urządzoną przez pseudokibiców na gliwickim Rynku oraz złamaniem przepisów ustawy o imprezach masowych zatrzymano łącznie siedmiu podejrzanych.

Około godziny 22.40 doszło do incydentów z udziałem kilkudziesięciu chuliganów. Młodzi ludzie zaatakowali policjantów butelkami, krzesełkami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

Policja użyła strzelb gładkolufowych.

Stróże prawa ustalają teraz kolejnych uczestników burdy, których będą zatrzymywać w najbliższych dniach.

Identyfikację osób, które rzucały przedmiotami w policjantów, umożliwi zgromadzony materiał zarejestrowany za pomocą kamer.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_05/20120528_burdy_piast.flv” /]
 

Obecnie wyjaśniane są okoliczności i stopień udziału zatrzymanych w poszczególnych incydentach. W najbliższym czasie wszyscy staną przed prokuratorem i sądem. Za udział w czynnej napaści na funkcjonariuszy grożą im kary 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcia

(fot. Adam Ziaja)

[nggallery id=84]

Zobacz zdjęcia

(fot. Piotr Drzewiecki)

[nggallery id=83]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KURCZAK
KURCZAK
12 lat temu

PRZYJDA LATA ZE PIAST ZASLYNIE 😀 KIBICE WIERZA TYLKO W PIAST ;P

mat
mat
12 lat temu

GRATULACJE!:)

karolcia
karolcia
12 lat temu

Szkoda tylko ze banda podchmielonych kiboli zrobila burde na rynku i zepsula swieto prawdziwych kibicow:( bylam na meczu swietna gra i swietni kibice :)Gratulacje Piast!!!!

gliwiczanka
gliwiczanka
12 lat temu

i wszędzie muszą robić syf, bardzo dobrze, niech pójdą na 10 lat, może w końcu dostaną rozumu do głowy, wstrętni…

gliwiczanka
gliwiczanka
12 lat temu
Reply to  gliwiczanka

przez takich właśnie pseudokibiców strach wyjść na ulicę…

stary kibic
stary kibic
12 lat temu

jaka jest największa siara kibiców Piasta? że zamiast skandować nazwiska Rubena, Kędziory, Podgórskiego, Matrasa itd to oni ciągle krzyczą Jarek Kaszowski. To taki świetny piłkarz który dziś gra w 5 lidze. uważam że zwolnienie go i innych nierobów piłkarskich było bardzo mądre i dziś mamy tego efekty. z Kaszowskim nic nie wywalczyliśmy a bez niego i spółki Ekstraklasa jest już nasza

Anonimowo
12 lat temu

brawo ! Cale życie Piast Gliwice

Ja
Ja
12 lat temu

Tak was to boli Gliwice miasto Żaboli !!!!!!!!!

seba87
seba87
12 lat temu

Kasowski sam powiedział że to nie on a piłkarze awansowali ale kibice swoje….

Gliwice?
Gliwice?
12 lat temu

Coś się chyba wam pomyliło z tym piastem ;O.
Tak was to boli, że Gliwice miasto Żaboli !:)
pozdROWienia 😉

michalb14
michalb14
12 lat temu

Już na Vive Kielce była lepsza feta 😀

Obywatel
Obywatel
12 lat temu

mam pytanie.Dlaczego policja wulgarnie i prowokacyjnie odzywała się do ludzi wychodzących z rynku przed opisywanymi zdarzeniami?.I nie dającymi zadnych podstaw do takiego traktowania przez policje?.Czy to prawda,że była to policja z Katowic?.Policja ma służyć społeczeństwu a nie zachowywać sie arogancko do zwykłych spokojnych obywateli.Pare skarg na policje wpłynie możecie być pewni

aaaaaaaaaaaaanu
aaaaaaaaaaaaanu
12 lat temu

Ja bym ZAKAZAŁA meczy na stadionie Piasta co najmniej na rok!!
Za te burdy na mieście. Może tak trzeba debili nauczyć normalnego podejścia do sportu…

Piastunka
Piastunka
12 lat temu

a ja bym Cię odesłał do słownika języka polskiego, w celu sprawdzenia formy liczby mnogiej od słowa „mecz”

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

…co za tępa kibolska hołota !
Jedyne co dobrze im wychodzi to darcie ryja i robienie syfu w mieście.
Leje na Piasta i wszystkie pozostałe drużyny.
Piłka nożna to rozrywka dla prostaków.

Andrzej
Andrzej
12 lat temu
Reply to  AndrzejD

Pana słownictwo jest żenujące

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  Andrzej

…Szanowny Panie, słownictwo którego użyłem w tej wypowiedzi jest jak najbardziej adekwatne do materii której dotyczy.
To i tak zbyt słabe słowa żeby wyrazić moją pogardę dla owej tępej kibolskiej chołoty o której piszę.

Jadzia
Jadzia
12 lat temu

Wstyd !

tekendo
tekendo
12 lat temu

Szkoda, że Policja nie pochwaliła się innym jakże cennym osiągnięciem, po meczu Piasta z Zawiszą, ponad 150 kibiców z Zetki im uciekło na Podlesiu… dewastując po drodze co się dało, auta mieszkańców, płoty czy inne rzeczy. Policja pogubiła się totalnie, szczególnie nie poradził sobie dowódca, oczywiście o tym cisza. Doszło nawet do sytuacji że 20-30 osobowa grupa kibiców Zawiszy na oczach Policja próbowała dopaść 3-4 starszych kibiców Piasta, radiowóz który to widział, szybko wycofał i uciekli z tego miejsca. Żeby spacyfikować debili z Bydgoszczy, użyli broni gładkolufowej, i to w miejscach w których narażano postronny mieszkańców na niebezpieczeństwo. Później policja… Czytaj więcej »

Mójnick
Mójnick
12 lat temu

Ale macie problem w każdym miejscu gdzie jest jakaś większa impreza i to obojętnie jakie miasto to zawsze zostaje syf i brud. Ale oczywiście jedynie jak kibice mają swoje święto to już nikomu nie pasuję.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  Mójnick

…jakoś nie zauważyłem żeby kibice innych dyscyplin sportowych np. pływania, kolarstwa, siatkówki, koszykówki itd robili rozwałkę na mieście przed czy po imprezie.
Jedynie kibolstwo piłki nożnej przed w trakcie i po imprezie zawsze
jest eskortowane przez cały dywizjon policji.
Żadni inni kibice nie łażą po dachach autobusów jak to widać na filmie,
ani nie rzucają krzesłami ukradzionymi z pobliskich knajp.
Te wszystkie ******* kibolskie policja powinna wyłapać i wysłać do kamieniołomów na kilkanaście lat bo widać że gnoje mają za dużo energii.

tekendo
tekendo
12 lat temu
Reply to  AndrzejD

Wytłumacz mi jedno i sam sobie też odpowiedz na te pytanie, dlaczego na nowym stadionie Piasta nie dochodzi do burd, starć z Policją itd? Odpowiem Ci bo tam nie ma Policji praktycznie, nie pokazuje się też opancerzona ochrona w kaskach, są ochroniarze w czapeczkach czy stuardzi. I jakoś nie doszło do żadnej zadymy. Jasne jest, że podczas imprez masowych jakichkolwiek, a szczególnie meczów piłkarskich (chodzi o jeszcze nieskomercjalizowanych kibiców klubów piłkarskich) wystarczy mały incydent żeby przerodziło się to w piekło. Chodzi o zamaskowane, uzbrojone oddziały ochrony czy prewencji Policji. I tak było w Gliwicach, nie bronię BANDYTÓW ale też widziałem… Czytaj więcej »

tekendo
tekendo
12 lat temu

Dodam jeszcze jedno w materiale TVS pan Muzia jasno ukazał, że rzecznik Policji jawnie kłamie odnośnie tej sytuacji. Zresztą na swojej stronie internetowej Muzia potwierdził to kolejny raz. Teraz jeszcze pytanie, dlaczego policjanci są równiejsi wobec prawa? Dlaczego nie dowódca nie odpowie za to co wydarzyło się na Podlesiu? Jak normalni kibice mogą dowieść że Policja prowokowała? Skoro wszyscy byli zamaskowani, nie posiadali identyfikatorów, ktoś kto przestrzega prawa (jakie by nie było) chciałby żeby Policja je także przestrzegała, co ma zrobić taka osoba? Ma iść do prokuratury i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez zamaskowanego policjanta? Nawet nie trzeba będzie… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI