Zygmunt Frankiewicz jednym z najlepszych prezydentów w Polsce!

Prezydent Gliwic znalazł się tuż za podium, ale i tak wypadł najlepiej w regionie.

Zygmunt Frankiewicz w najnowszym Rankingu Prezydentów Miast „Newsweeka” zajął 4. miejsce. Lepsi – zdaniem jurorów – okazali się jedynie Rafał Dutkiewicz (Wrocław), Ryszard Grobelny (Poznań) i Jacek Karnowski (Sopot). Włodarz Gliwic ma powód do zadowolenia, bo daleko w tyle zostawił np. Piotra Uszoka, prezydenta Katowic.

Nagroda dla Frankiewicza to efekt dobrego zarządzania miastem.

Tygodnik kierowany przez Tomasza Lisa docenił prezydenta Gliwic za ogromne inwestycje w strefie ekonomicznej, za wybudowane ostatnio nowoczesne pływalnie m.in. Neptuna w Sośnicy i Olimpijczyka na os. Kopernika.

Gliwice od wielu lat prężnie się rozwijają, pojawiają się również głosy, że dzięki skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 wielki gospodarczy boom dla miasta dopiero nastąpi. Na bliskości węzła Gliwice-Sośnica zyskują już okoliczne gminy np. Knurów i Gierałtowice, gdzie pojawiają się kolejne inwestycje, a co za tym idzie miejsca pracy.

Może się okazać, że w następnym roku Frankiewicz „wskoczy” na podium, bo w mieście realizowanych jest wiele inwestycji.

Przy kilku szkołach budowane są hale sportowe, w Łabędach lada dzień rozpocznie się budowa centrum kulturalno-sportowego „Łabędź”, zaczną się prace przy budowie gliwickiego odcinka DTŚ. Warto wspomnieć, że po remoncie systematycznie oddawane do użytku są kolejne uliczki na Starówce. Łatwiejsze życie będą mieli także kierowcy, a wszystko dzięki estakadzie łączącej os. Kopernika z ul. Portową. Wkrótce w pełni zacznie działać także tzw. „zielona fala”.

9. miejsce zajął Piotr Uszok, prezydent Katowic, 12. Andrzej Dziuba, który rządzi Tychami, a 14. lokata przypadła Piotrowi Kojowi z Bytomia.

Listę piętnastu laureatów rankingu wybrali: prof. Krystyna Skarżyńska (Polska Akademia Nauk, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Marcin Trzciński (były rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka), dr Adam Aduszkiewicz (prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej) oraz Dariusz Wilczak (prezes Fundacji Projektor Kultury).

Zobacz też: Gliwice – Miasto Przyjazne Biznesowi. Pierwsze miejsce w kraju

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KKK
KKK
10 lat temu

WoW! To nie wstyd przegrać z Wrocławiem czy Poznaniem – gratulacje!
PS
Wg niektórych malkontentów w Gliwicach nadal nic się nie dzieje…
Jak trzeba być zaślepionym i butnym, żeby tego nie zauważyć?!

anpel
anpel
10 lat temu
Reply to  KKK

Wystarczy być przepadliście chciwym władzy, aby tego nie zauważać.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

no i super Pan Frankiewicz nie myśli o swojej partii do której przynależy -bo nie nalezy do żadnej tylko myśli o naszym mieście SUPER ,BRAWO

Janusz
Janusz
10 lat temu

Frankiewicz kontra referendyści 6:0 🙂 haha ale was załatwił 🙂
Powiedzcie mi kto normalny i widzący jak pięknie się Gliwice rozwijają chciałby go odwołać? Tylko ludzie którzy chcą się dorwać do koryta

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

jak to mówią „psy szczekają a karawana jedzie dalej” frankiewicz niech robi swoje i się nie przejmuje głupotami

seba87
seba87
10 lat temu

jeśli nie Frankiewicz to kto??? pytam się kto??? jak wam źle to do roboty a nie użalać sie! dziękuję panu Prezydentowi za stadion!

Piotr Żmuda z Gliwic
Piotr Żmuda z Gliwic
10 lat temu

Zyga trzymaj się i nie przejmuj się flustratami. Rób swoje bo jest dobrze. Dziękujemy za wszystko co jest naszą wizytówką. Gliwice są piękne. Pozdrawiam.

Piotr Żmuda z Gliwic
Piotr Żmuda z Gliwic
10 lat temu

Franuś trzymam kciuki.

Piotr Żmuda z Gliwic
Piotr Żmuda z Gliwic
10 lat temu

Kto za naszym Zygą niech podniesie łapkę do góry.

Piotr Żmuda z Gliwic
Piotr Żmuda z Gliwic
10 lat temu

Uważam że wykorzystywanie małolatów do zbierania podpisów przeciwko Prezydentowi Frankiewiczowi jest podłe, a Wam małolaci powinno być wstyd bo uczestniczycie w czymś o czym nie macie pojęcia.Poznajcie historię Gliwic z ostatnich lat i rozejrzyjcie się dookoła.Co widzicie???.Jest pięknie i tylko ślepy nie zauważy zmian.Zamiast nagabywać ludzi weźcie się do pracy bo nie można już słuchać tego narzekania.Narzekanie to jest niby nasza cecha narodowa , a ja uważam że to GŁUPOTA. Zyga trzymaj się i nie daj się 🙂

jot
jot
10 lat temu

Może nie jesteśmy Paryżem ale nie od razu Rzym zbudowano! Gliwice sie rozwijają a to najważniejsze. Gratulacje Panie Prezydencie 🙂

tomek
tomek
10 lat temu

Ale referendystów boli taka informacja. Kompromitują się do cna tym zbieraniem podpisów za odwołaniem Frankiewicza.
Do tego poparcie referendystów i Krzyżanowskiego przez posła Gałażewskiego. Wstyd i żenada.

anonymus
anonymus
10 lat temu
Reply to  tomek

jak ciebie stać na prałecenie 900 d0 1500zł rocznie za parkowanie własnego auta pod własnym domem to twoja sprawa, ja nie mam zamiaru płacić bo mam ważniejsze wydatki. niech wybudują więcej parkinków strzeżonych za które też sie płaci a nie zdzierają z ciężko pracujących ludzi.

mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

Oto opinia sadu rejonowego o działalności prezydenta Gliwic: „Sąd zważył jednak , iż argumenty podnoszone przez skarżącego co do przestępstwa z art.231 § 1 k.k. są jak najbardziej zasadne. Przede wszystkim zauważyć należy, iż brak jest w zachowaniu Prezydenta Miasta Gliwice działań wskazujących na dążenie do usunięcia problemu w postaci ponadnormatywnego hałasu w centrum miasta. Już w 2001 roku sporządzony został przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska raport, z którego wynikało, iż w centrum miasta Gliwice uzyskane wartości równoważnego poziomu hałasu dla pory dnia i nocy przekraczają dopuszczalne normy z uwagi na nieprzerwany ruch tranzytowy. Zatem nie uszło uwagi Sądu, iż… Czytaj więcej »

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
10 lat temu
Reply to  mieszkaniec

… Panie „mieszkaniec” pachniesz mi Pan Berezowskim … a to niezbyt ładny zapach …

mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

A to pismo RPO do Frankiewicza:
http://marekberezowski.jupe.pl/otrzymane/rzecznikPO25.pdf
Wladze Gliwic nie przestrzegaja Konstytucji, lamia ustawy i prawa obywatelskie mieszkancow. Super prezydent! Nie ma co!

mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu
Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
10 lat temu
Reply to  mieszkaniec

… Panie „mieszkaniec” czy jak tam Panu … Marks to jeden z najwybitniejszych filozofów XIX w, g… miał wspólnego z komunizmem. Do szkoły matołku, do szkoły – moze jeszcze nie za późno…

Paulus
Paulus
10 lat temu

Bardzo dobrze nie dość że zarabiają jako prezydenci miast po kilkanaście tysięcy złotych z naszych podatków też trzeba ukrócić te zarobki niech tak jak większość społeczeństwa ma 1100 na rękę zobaczymy jak się będzie im żyć. Należy wrócić do czasów gdzie nie pobierali pieniędzy za stanowisko lecz czynili to w duchu społecznym.

Szarak
Szarak
9 lat temu

Oczywiście, że w Gliwicach coś się dzieje i nie można naszym władzom w tym Panu Prezydentowi zarzucać kompletnego nieróbstwa ale zrobić z miasta pięknego miasto ładne to nie jest wielki problem. Gliwice zostały dobrze zaplanowane i w dużej części zrealizowane przed wojną. Obecnie trwa w znacznej mierze generalny remont tego co było. Pan Prezydent za swoje sukcesy powinien podziękować swoim przedwojennym poprzednikom. Bezkrytycznym wielbicielom Prezydenta proponuję spojrzeć na: – ul. Dworcowa ??? – plac za Pocztą ??? – wjazdy z A4 na Pszcyńską i Rybnicką ??? – wyjazd z Areny na ul. Kożielską ??? – budowę obwodnicy za POChem ??… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI