r e k l a m a
spot_imgspot_img

Ewakuacja szkoły. Alarm bombowy przerwał zajęcia

Uczniowie oraz personel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielowsi zostali ewakuowani w związku z informacją o znajdującym się w szkole ładunku wybuchowym.

Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, strażacy i ratownicy pogotowia. Na szczęście były to tylko ćwiczenia…

To miał być zwyczajny dzień w wielowiejskiej szkole. 30 października, zamiast normalnych zajęć, pracownicy i uczniowie zostali jednak ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Kilka minut przed godz. 10.00 pracownik odebrał telefon z informacją, że w placówce została podłożona bomba. Niezwłocznie powiadomiono gliwicką policję i służby ratunkowe, a dyrektor szkoły zarządziła ewakuację. Do akcji wkroczyli policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili budynek. Żadnych materiałów wybuchowych jednak nie znaleziono. Taki scenariusz obowiązywał podczas ćwiczeń służb ratunkowych na wypadek podłożenia materiałów wybuchowych. W akcji udział wzięli policjanci gliwickiej komendy miejskiej, straż pożarna, pogotowie ratunkowe.

Po zakończonych ćwiczeniach dzieci i młodzież miały okazję wysłuchać wykładów policyjnych pirotechników oraz ratowników medycznych. Ćwiczenia miały na celu przygotowanie młodzieży na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI