r e k l a m a


Ferie zimowe? Za granicą!

Styczniowe ferie w Polsce nie zapowiadają się ciekawie. Zamknięte hotele, stoki narciarskie i nieprzewidywalna pogoda nie nastrajają optymistycznie. Dlatego warto poszukać alternatywy – najlepiej tam, gdzie jest ciepło.

Blisko, tanio i ciepło – najpopularniejsze kierunki na zimowe wakacje

Egipt – a konkretniej ta jego część, która leży nad Morzem Czerwonym. Hurghada i Marsa El Alam to dwa najpopularniejsze kurorty w tamtym regionie. Łączy je bardzo wysoki standard hoteli i bliskość morza z przepiękną rafą koralową. W styczniu w południowej części Egiptu jest bardzo ciepło, ale nie gorąco – idealnie.

Wyspy Kanaryjskie – tu sezon trwa praktycznie cały rok. Nie ma typowo tropikalnych upałów, jest przyjemnie ciepło, temperatura wody w oceanie jest wyższa od tej, do której przyzwyczaił nas letni Bałtyk.

Wyspy Kanaryjskie to pojęcie bardzo ogólne. Tak naprawdę każda jest inna i każda oferuje inne atrakcje. Na pewno warto zobaczyć najpopularniejsze: Teneryfę, La Gomerę, Gran Canarię, Fuerteventurę.

01AQX2GW – Spain, Canary Islands, Tenerife Island, San Andres City, Las Teresitas Beach

Madera – wyspa wiecznej wiosny – tu nawet zimą jest zielono i bardzo przyjemnie. Idealny kierunek dla osób, które na urlopie szukają czegoś więcej niż plaża z łagodnym zejściem do wody. Madera to przepiękne lasy wawrzynowe i laurowe, lewady, wzdłuż których można wędrować godzinami, wysokie i bardzo malownicze klify. Warto też poświęcić dzień na wycieczkę do stolicy Madery – Funchal.

Egzotyczne zimowe wakacje pod palmami

Oman – kraj na Półwyspie Arabskim, znany głównie z tego, że… jest mało znany. Co – paradoksalnie – jest jego największą zaletą. Podróżowanie po Omanie wymaga stosowania się do surowych zasad islamskich, ale warto podjąć ten trud, by poznać prawdziwy arabski kraj bez turystycznego lukru.

Dominikana – jedna z bardziej znanych wysp na Karaibach. Zachwyca bardzo malowniczymi plażami i lazurową wodą, ale oferuje znacznie więcej. Porośnięta tropikalną roślinnością, górzysta w środkowej części, zachęca do długich wędrówek po górskich szlakach. Turystów kusi też doskonałym zapleczem hotelowym – Dominikana to wszechobecny luksus na wyciągnięcie ręki.

Kuba – położona niedaleko od Dominikany kolejna karaibska wyspa, znacznie różni się od swojej sąsiadki. Po części można to przypisać sytuacji politycznej, ale Kuba to po prostu inny kraj. Pełen kontrastów i bardzo wielu atrakcyjnych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Nie tylko Starą i Nową Hawanę, ale też Trinidad, Matanzas, Cienfuegos.

Zanzibar – czyli tam, gdzie pieprz rośnie. Niemal dosłownie, bo wyspa – położona u wschodnich wybrzeży Afryki – znana jest między innymi z plantacji przypraw i morskich wodorostów. Uprawy tych ostatnich są możliwe dzięki niezwykłym przypływom i odpływom. Ocean cofa się o blisko kilometr, można wówczas chodzić po jego dnie i doglądać podmorskich plantacji.

Lato na Zanzibarze trwa cały rok.

Przeglądając ofertę zimową biura ITAKA, bez trudu zauważymy, że do wszystkich wyżej wymienionych miejsc można dolecieć bezpośrednio z Warszawy.

Gdzie na pewno pojeździmy na nartach?

Turcja raczej nie kojarzy się z kierunkiem zimowym, a to właśnie tu można naprawdę poszaleć na stokach. Wystarczy zapomnieć na chwilę o plażach i udać się w głąb kraju do bajkowego regionu o równie bajecznej nazwie – Kapadocja. Doskonale przygotowane trasy, wyciągi krzesełkowe, bliskość hoteli, all inclusive i skipass w cenie w większości z nich to tylko niektóre argumenty przemawiające za wyjazdem na narty do Turcji. Nie da się nie wspomnieć o niezwykłych widokach rozciągających się ze stoków wygasłego wulkanu i możliwości zobaczenia podziemnych miast w Kapadocji.


ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI