r e k l a m a


Festiwal Podróżniczy Carpe Diem

Już 27 listopada odbędzie się VI Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem! 1 października ruszyły zapisy do części konkursowej oraz rozdajemy zaproszenia dla grup szkolnych, które chcą uczestniczyć w roli słuchaczy. Wstęp oczywiście jest darmowy. Czas wysłania formularza zgłoszeniowego do części konkursowej mija 31 października.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu w roli słuchacza jest otrzymanie zaproszenia od organizatora po uprzednim wysłanie zapytania o wolne miejsca, drogą elektroniczną na adres mailowy [email protected], z podaniem nazwy szkoły i przewidywanej liczby uczestników.

Data i miejsce festiwalu: 27 listopad godzina 9:00 – 15:00 , Zespół Szkolno-przedszkolny w Pilchowicach, ul. Szkolna 1
Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie Carpe Diem z Gliwic ul. Zwycięstwa 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach ul. Szkolna 1 oraz Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie ul. 1 maja 21.

Festiwal jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej i szkół średnich z obszaru powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwice, zainteresowanych tematyką podróżniczą.

Główny cel projektu – propagowanie wśród młodzieży różnych form turystyki.

Patronat: Prezydenta Miasta Gliwice, Starosty Powiatu Gliwickiego i Wójta Gminy Pilchowice.

Partnerzy: Agencja Reklamowa Etylina, Restauracja Indyjska Haveli, Blog Podróżniczy Świat Naszymi Oczami, Pecha Kucha 20×20, Szkolna Ekspedycja i Klasa Turystyczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilchowicach.
Patronat medialny: Radio 90 Fm, Telewizja TVT, infogliwice.pl, iknurów.pl, Nowiny Gliwickie, Przegląd Lokalny, Nasza Gmina i Wiadomości Powiatu Gliwickiego.

Festiwal będzie składał się z dwóch części (wykładowej i konkursowej) oraz z konkursowej tematycznej wystawy fotograficznej.

Część wykładowa
Goście specjalni festiwalu: Dagmara, Dobrawa i Leszek Jureccy
Rodzina, która po prostu kocha podróże. Nie boi się nowych wyzwań, więc ich podróżnicze pomysły ogranicza jedynie wyobraźnia. Kiedy tylko jest to możliwe, stara się schodzić z utartych szlaków i poznawać świat na własnych zasadach. Ciężko jest im dłużej usiedzieć w jednym miejscu, bo stale rozpiera ich energia. fb.com/swiatnaszymioczami.pl1 www.swiatnaszymioczami.pl
RAJA AMPAT KAYAKING PROJECT 2019

Założeniem projektu była eksploracja kajakami modułowymi, należącego do Indonezji, archipelagu Raja Ampat składającego się z ponad 1500 różnych wysp rozlokowanych przy północno-zachodnim wybrzeżu Papui Zachodniej. Plan wyprawy zakładał przepłynięcie kajakami około 450 km pomiędzy wyspami archipelagu. Podczas realizacji projektu w jak najmniejszym stopniu korzystano, z i tak bardzo słabo rozwiniętej w tym rejonie, infrastruktury turystycznej, a skupiono się na kontakcie z dziewiczą naturą obszaru wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz grupami etnicznymi zamieszkującymi niektóre z wysp archipelagu. Cały niezbędny ekwipunek kempingowy transportowali ze sobą, co jakiś czas uzupełniając zapasy na zamieszkałych wyspach.
Dużym wyzwaniem organizacyjnym była sama podróż lotnicza z dwoma kajakami modułowymi z Polski do Indonezji (na trasie: Warszawa – Stambuł – Jakarta – Makasar – Sorong).

Część konkursowa: Trzy konkursy
A – Slajdy podróżnicze przedstawione metodą Pecha Kucha 20×20

(Pecha Kucha – rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę oraz żywość, a relatywnie krótki czas trwania – skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu.Wymyślona przez Astrid Klein i Marka Dythama w 2003 na potrzeby spotkań o architekturze organizowanych przez nich w Tokio. Pierwotnie przeznaczona do prezentowania projektów z dziedzin kreatywnych, np. sztuki, mody, architektury. Nazwa jest japońskim określeniem dźwięków rozmowy.)
B – Film z podróży (do 3,5 minuty)

C – Zdjęcie z podróży – tematyka zdjęć to: „Przyjaciel”

Liczba miejsc ograniczona. Do festiwalu zgłasza szkoła a nie uczniowie sami!

Podczas festiwalu będzie stoisko: Gastronomiczne na którym nowo powstająca knurowska restauracja „Haveli” będzie oferowała dania kuchni indyjskiej przygotowywane przez hindusa.

Szczegóły festiwalu na stronie www.fb.com/festiwalcarpediem

Nagrodami na festiwalu jest sprzęt turystyczny m.in. namioty, maty samopompujące, śpiwory, plecaki, przewodniki itd Przewidziane są także nagrody dla publiczności! Pula nagród w tym roku to ponad 4 tys zł!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI