Flamenco namiętne w Ruinach

12 lipca Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza do Ruin Teatru Victoria (Aleja Przyjaźni 18) na spektakl muzyczny „Flamenco namiętne”.

Widowisko w reżyserii Krystyny Jandy zaprezentuje zespół Corazón Flamenco.

Koncert zagra też zespół Balkalatin Convention. Będzie to ostania impreza z cyklu „Sezon letni w Teatrze Victoria”. Początek – godz. 19.00.

– „Flamenco namiętnie” to spektakl, który w prosty sposób opowiada o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość – informują organizatorzy.

Grupa Corazón Flamenco istnieje od 2006 r. Tworzy go czworo młodych muzyków – Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki oraz Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich oraz nowoczesnego rapu. Zespół na stałe współpracuje z Teatrem Tańca NTF oraz Teatrem Kamienica w Warszawie.
Natomiast Balkalatin Convention to międzynarodowy zespół, w którego skład wchodzą muzycy z Węgier, Hiszpanii, Czech i Szwajcarii. Zainspirowani zderzeniem kilku muzycznych osobowości i kultur, wykonują na instrumentach dętych utwory inspirowane bałkańskim oraz hiszpańskim folklorem. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.teatr.gliwice.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI