Fotobudka ma zachęcić do studiowania w Gliwicach

Tegoroczni maturzyści stoją przed nie lada wyzwaniem – wybór odpowiedniego kierunku studiów. Aby im to ułatwić, Politechnika Śląska zaprasza 8 kwietnia na Dzień Otwarty.

Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i zainteresowanych uczniów klas młodszych odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10.00. Będzie to okazja, by poznać zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na najbliższy rok akademicki, a także zapoznać się z efektami prac studenckich kół naukowych działających na uczelni czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w uczelnianej fotobudce.

– Przyszli studenci będą też mieli okazję odwiedzić wydziały zlokalizowane na terenie gliwickiego kampusu, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się, jak na co dzień funkcjonuje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce. Będzie też możliwość porozmawiania ze studentami i wykładowcami uczelni. Maturzyści dowiedzą się m.in., jakie kierunki studiów proponuje 18 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic, Zabrza, Rybnika i Sosnowca – mówi Paweł Doś, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej.

W Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej może wziąć udział każdy, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32/ 237 19 69.

Harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej:
10:00 – oficjalne powitanie i rozpoczęcie Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej przez władze uczelni (aula A)
10:10 – prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017 (aula A)
10:40 – omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)
11:00 – spotkania na stoiskach informacyjnych z przedstawicielami wydziałów oraz studenckich kół naukowych działających na Politechnice Śląskiej (hol na parterze i I piętrze)
12:00 – zwiedzanie wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (I tura)
13:00 – zwiedzanie drugiego wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (II tura)
14:00 – zakończenie

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI