r e k l a m a


Fotograficzny przegląd architektury powojennej 1945-89 w województwie śląskim

spot_img
r e k l a m a

Precel zaprasza na fotograficzny przegląd architektury powojennej 1945-89 w województwie śląskim.

Autorką zdjęć jest Joanna Nowicka – fotograf niezależny, fotografuje dla prasy, komercyjnie dla firm, dla osób prywatnych. Sporo miejsca poświęca też projektom własnym. Brała udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych. Od ośmiu lat należy do Gliwickiej Grupy Fotograficznej Precel.

Autorka o swoim projekcie fotograficznym:
– Przez ostatnie kilka miesięcy realizowałam „Fotograficzny przegląd architektury powojennej 1945 – 89 w województwie śląskim” w ramach stypendium marszałka województwa śląskiego w dziedzinie kultury. Byłam w 17 miastach, sfotografowałam blisko 400 miejsc, powstało mnóstwo fotografii. Nie będzie to monografia, ale starałam się dokumentować jak najwięcej – budynki mieszkalne, osiedla mieszkaniowe, szpitale, przychodnie, przedszkola, szkoły, uczelnie, dworce, pomniki, rzeźby terenowe, mozaiki, obiekty kultury, pawilony handlowe, biurowce, budynki instytucji wszelakich, hale sportowe, zabudowania przemysłowe, kościoły, restauracje, hotele, domy wczasowe.
Bywały miejsca mało ciekawe, ale też takie które zaskakiwały i cieszyły. Takie, które zmieniły się zupełnie, i takie które trwają w stanie nienaruszonym. Budynki urody niezaprzeczalnej i zdecydowane paskudy. Są też takie, które za chwilę znikną. A niektórych już nie ma.
A co dalej? Od wiosny wracam na szlak powojennej architektury, by udokumentować kolejne miejsca. Jeszcze sporo pracy przede mną zwłaszcza, że pojawiają się nowe pomysły na sposób poprowadzenia tej opowieści.

Multimedialny pokaz pt. „Fotograficzny przegląd architektury powojennej 1945-89 w województwie śląskim”
Klub Muzyczny 4 art, Galeria na Piętrze (Gliwice, ul. Wieczorka 22)
24.02.2011 (czwartek), godzina: 20:00

Wstęp wolny!

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI