r e k l a m a


Fotoradar w Gliwicach zarabia krocie. W ubiegłym roku 16 tys. mandatów

W 2020 r. w wyniku zarejestrowania przez fotoradary naruszeń przepisów ruchu drogowego wystawiono 656 tys. mandatów. Rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 142 km/h.

Eksperci rankomat.pl przeanalizowali dance dotyczące mandatów wystawionych w wyniku działania fotoradarów. Wynika z nich, że w 2020 r. liczba takich mandatów zmniejszyła się o 61 tys. w porównaniu do 2019 r. Duży wpływ na to miał spadek ruchu na drogach podczas pierwszej i drugiej fali pandemii koronawirusa. Mimo to było ich więcej niż w 2018 (o 224 tys.) i 2017 roku (o 241 tys.). Jednocześnie w 2020 r. rejestratory przejazdu na czerwonym świetle wykryły o 7 tys. więcej przewinień niż w 2019 r.

W 2020 r. stacjonarne fotoradary największą liczbę kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, zarejestrowały w Warszawie na ulicy Grójeckiej (18,5 tys.),a także w Gliwicach (16 tys.) oraz Prandocinie (15,7 tys.). Natomiast mobilne urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, najczęściej na zbyt szybkiej jeździe przyłapały kierujących w Lubinie (15,7 tys.),na odcinku Iskrzynia-Krościenko Wyżne (10,4 tys.) i w Sochaczewie (9,5 tys.).

Fotoradar w Gliwicach znajduje się na zjeździe z autostrady A1 (jadąc od strony Czech).

Na ostrym zakręcie ograniczono prędkość do 50 km/h. Kierowcy często nie stosują się do znaków.

W 2020 r. fotoradar zarejestrował rekordowe przekroczenie prędkości 15 marca w Ligocie Górnej w województwie opolskim. Kierowca przy ograniczeniu do 70 km/h, pędził samochodem 212 km/h. W efekcie przekroczył dozwoloną prędkość o 142 km/h.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
3 lat temu

Postawić drugi fotoradar na DK88 (w pobliżu ul. Tarnogorskiej), będzie kolejny rekord. Niewielu kierowców jedzie tam przepisowe 90 km/h. Wielu traktuje to jak drogę ekspresową i jedzie tam 110 km/h.

martin
martin
3 lat temu
Reply to  Marcin

Tak więc i Ty już się dorobiłeś mandatu bo na 88 jest 70 k/h

Tomir
Tomir
3 lat temu
Reply to  martin

Do wjazdu na A1 jest 90. Nie ma za co, od dziś możesz jechać szybciej!

Voytek
Voytek
3 lat temu
Reply to  Tomir

Moim zdaniem lepiej by było, gdyby podczas remontu DK88 zrobiono bezkolizyjną drogę dwujezdniową z jednym pasem ruchu i poboczem oraz odgradzającym jezdnie pasem zieleni i barierkami zamiast niebezpiecznej drogi dwujewzdniowej z krawężnikiami, bez ww. elementów, która niektórym wydaje się, że jest ekspresówką.

Maciej
Maciej
3 lat temu
Reply to  Voytek

cofajmy się jeszcze bardziej… zmniejszając przepustowość wróćmy do lat 50.

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  Maciej

O, Święta Przepustowości! Tyś najważniejsza w świecie! Wszystko jest tobie podporządkowane, nawet życie ludzkie jest mniej ważne od Świętej Przepustowości!

Jak ktoś potrzebuje szybkiej jazdy, to ma od tego autostrady i drogi ekspresowe. A jak się jedzie zwykłą drogą (a taką jest DK88), to wypadałoby przestrzegać ograniczeń prędkości.

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  martin

Od granicy z Zabrzem (autostrady A1) dozwolona prędkość to 90 km/h. Dopiero w okolicy wiaduktu nad torami kolejowymi (przed zjazdem na Portową) jest znak z ograniczeniem prędkości do 70 km/h.

Miki
Miki
3 lat temu
Reply to  Marcin

Postawić wszędzie fotoradary na każdej drodze co 500 albo lepiej co 200metrów.
Im więcej tym lepiej. Podnieść ceny za przekroczenie prędkości o 100…200 albo od razu o 500%
I tak aż do skutku aż do usranej śmierci

Miki
Miki
3 lat temu

Ten fotoradar w Gliwicach na krótkim dwupasmowym łączniku dwóch autostrad to rozbój w biały dzień. Wpierw łagodny łuk
nawet nie zdążysz wychamowac ze 140 a tu błysk i masz fotkę. W nocy nawet nie zauważysz tej małej tabliczki ostrzegawczej.
Nie ma tam wypadków nie ma zabudowan ale 140 do 70 nie masz szans na wychamowanie.
Zwykle chamstwo jakich wiele w tym posranym kraju.
…Kraju węgla i stali i sosny i konwalia…
Buta decydentów nie ma granic! I tak od setek lat!

jarek
jarek
3 lat temu
Reply to  Miki

Tam chyba jeszcze „100” stoi, nieprawdaż? A „70” jest jeszcze przed zakrętem (i na zakręcie też).

Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Lepiej niech sie zajmą Januszami srodkowego pasa. „Jadem se srodkiem, bo tak bezpiecznij” i 70 km/h a wszystko przy wolnym prawym.

kieroFca
kieroFca
3 lat temu
Reply to  Tomasz

no to wyprzedasz lewym pasem i po sprawie..a chocby nawet prawym , naprawdę to taki problem? no chyba że jesteś tak wielce inteligentny i jedziesz za tym Januszem aż do zjazdu :-)))))))))))))))))

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI