r e k l a m a

spot_imgspot_img

Futsaliści Piasta idą jak burza. Szóste zwycięstwo z rzędu

Po bardzo dobrym meczu, szczególnie w pierwszej połowie – Piast pokonał Gattę Zduńska Wola 5:2. Było to już szóste zwycięstwo gliwiczan w tym roku w Futsal Ekstraklasie.

Bramki dla gospodarzy strzelali: Śmiałkowski, Szadurski, Pepo i Douglas (2). Dla gości trafiali Dregier i Szypczyński.

Zanim rozpoczęło się to spotkanie obie drużyny i kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno zastępcy prezydenta Gliwic – Piotra Wieczorka. Spiker zawodów przypomniał jak ogromne zasługi dla gliwickiego sportu miał były prezes Piasta. Zawodnicy gospodarzy natomiast zagrali w tym meczu z czarnymi opaskami na rękawach.

Gatta to aktualny wicemistrz Polski – drużyna, która również i w tym sezonie zgłosiła aspirację do miejsca na podium. Piast jednak jest na fali i to gliwiczan należało wskazywać jako faworytów tego pojedynku.

Trzy zdobyte punkty jeszcze nie poprawiły miejsca Piasta w tabeli, ale sprawiły, że gliwiczanie do trzeciego stopnia podium tracą już tylko pięć oczek. W niedzielę futsaliści zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała. Będzie to spotkanie wyjazdowe, ale podopieczni Klaudiusza Hirscha nie są bez szans na dobry wynik.