r e k l a m a
spot_imgspot_img

GAF i Nbit na remis

W Futsal Ekstraklasie występują dwie drużyny z Gliwic.

W meczu otwierającym drugą kolejkę spotkań w Futsal Ekstraklasie Nbit Gliwice zremisował na wyjeździe z Euromaster Chrobry Głogów 3:3. Mecz źle się rozpoczął dla gliwiczan. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Jagiełlo, zaraz potem gospodarze za sprawą Nowaka objęli prowadzenie.

Po zmianie stron Nbit zaczał grać lepiej, czego konsekwencją były trzy strzelone gole. Dwie bramki zdobył Dewucki, jedną Musiał. Gdy w 39 min. Pietruszko strzelił kontaktowego gola, gospodarze uwierzyli, że jeszcze mogą zdobyć choćby punkt i tak się stało. Grając w przewadze na 5 sekund przed ostatnim gwizdkiem Nowak doprowadził do wyrównania.

GAF Omega zremisowała we własnej hali z Rekordem Bielsko-Biała 1-1.

Gliwiczanie grali przy wsparciu pełnych trybun i pokazali, że warto było spędzić z nimi niedzielny wieczór. Strzelanie w hali przy Jasnej rozpoczęli gospodarze. Damian Ficek podał futbolówkę do Tomasza Luteckiego, a „Lutek” pewnie wykończył okazję, wyprowadzając GAF Omega na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania, po zamieszaniu na połowie gospodarzy, doprowadził Wojciech Łysoń. Trzech niemal stuprocentowych okazji bramkowych nie wykorzystał w końcówce Marcin Kiełpiński. Pivot gliwiczan znakomicie zgrywał futbolówkę oraz sam kreował okazje bramkowe, ale zabrakło szczęścia pod bramką Bartłomieja Nawrata.