spot_img


Gang włamywaczy już w areszcie (TV)

Gliwiccy policjanci rozpracowali grupę, która włamywała się do mieszkań na terenie województwa śląskiego.

Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował już tymczasowo na okres 3 miesięcy 17-latka oraz dwóch 18-latków. Mężczyźni dokonali kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ul. Cyraneczki w Gliwicach oraz szeregu kradzieży na terenie całego województwa. Wobec czwartego członka bandy, 19-letniej kobiety, prokurator zastosował dozór policyjny. Grupa najczęściej włamywała się do mieszkań na parterze. Sposób działania był zawsze podobny.

Widząc uchylone okno młodzi ludzie przystępowali do obserwacji. Gdy upewnili się, że nikogo nie ma w domu, za pomocą złodziejskiej techniki otwierali okno. Dwie osoby wchodziły do środka, jedna obserwowała, czy ktoś nie nadchodzi. Dziewczyna siedziała za kierownicą przygotowanego do ucieczki samochodu.

Zobacz materiał TV

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2013_10/20131007_wlamywacze.flv” /]
realizacja: KMP w Gliwicach
 

Katowiczanie wpadli dzięki anonimowemu sygnałowi od mieszkanki osiedla Sikornik, która zainteresowała się dziwnym zachowaniem młodych ludzi. Policjanci byli na miejscu niemal natychmiast i zatrzymali trzy osoby. Szef bandy zdołał uciec, został jednak złapany po przeczesaniu osiedla.

Wstępnie ustalono, że gang włamywał się w różnych miastach południowej Polski. W sobotę między innymi śledczy z I komisariatu prowadzili czynności w Krakowie i Bielsku-Białej. Teraz policjanci ustalają, ile dokładnie włamań dokonali aresztowani. Wstępna liczba to 25.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aktualnosci
Aktualnosci
9 lat temu

wymierzyć duze kary .. albo wprowadzic obcinanie rąk , dla pedofilów kaRA śmierci !!!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI