r e k l a m a


Gdzie będą parkowali studenci po zamknięciu Akademickiej?

spot_img
r e k l a m a

Od 24 października ul. Akademicka w Gliwicach zostanie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Skłodowskiej-Curie.

W związku z tym w dzielnicy akademickiej zostanie zmieniona organizacja ruchu. W jej okolicy zostały także przygotowane nowe parkingi, które mogą pomieścić ok. 800 samochodów.

Mapa organizacji ruchu z zaznaczonymi bezpłatnymi parkingami znajduje się tutaj.

– Celem wyłączenia ul. Akademickiej z ruchu kołowego jest przekształcenie ulicy i terenów do niej przylegających w dziedziniec akademicki otoczony sześcioma wydziałami, a także w atrakcyjną przestrzeń miejską. Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji zagospodarowania ul. Akademickiej był zorganizowany w 2010 roku konkurs architektoniczny dla studentów. Na podstawie zwycięskich prac zespół architektów zaprojektował ostateczną koncepcję, którą opracował dr inż. arch. Tomasz Bradecki z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej – czytamy na stronie uczelni.

Pozostaje pytanie czy 800 miejsc wystarczy?

Już teraz znalezienie miejsca w rejonie uczelni graniczy z cudem. Na ulicy Akademickiej parkuje wiele aut. Gdy tych parkingów nie będzie, to studenci pewnie będą parkować gdzie popadnie.

Obecnie na podstawie nowo powstałej koncepcji wyłoniona w przetargu firma opracowuje dokumentację projektową, która ma zostać ukończona do końca listopada br.

Odmieniona być może już w przyszłym roku ulica Akademicka będzie aleją okoloną trawnikami i drzewami. Na terenie przed budynkami Wydziałów – Architektury oraz Budownictwa powstanie łagodne trawiaste wzniesienie, umożliwiające wypoczynek i rekreację. Pojawi się także fontanna.

Natomiast w centralnej części dzielnicy znajdować się będzie plac o nazwie Forum Politechniki Śląskiej, gdzie organizowane będą różnego rodzaju imprezy kulturalne. Utworzone zostaną również ścieżki rowerowe.

Zobacz, jak będzie wyglądała dzielnica akademicka

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KKK
KKK
12 lat temu

Nie wiem po co komu ten deptak … chyba ktoś z rektoratu maczał tam swoje paluchy! Studenci MT, IŚiE czy MF i jak będą musieli przeciskać się między autami na Kaszubskiej czy B. Krzywoustego!

Polak
Polak
12 lat temu

nie ma w gliwicach bardziej głupiego pomysłu niż zamknięcie akademickiej a do tego zrobienie z dunikowskiego jednokierunkowej

Bartek
Bartek
12 lat temu

Rektor..rektor..

Ala
Ala
12 lat temu

No i po co to pytanie „czy 800 miejsc wystarczy?”, oczywiście, że wystarczy. Mieszkam w pobliżu Akademickiej i na zamykanym odcinku ok. 500 m nigdy nie widziałam 800 zaparkowanych samochodów. Bo niby gdzie tam było miejsce do parkowania na tyle samochodów. Robicie z igły widły i wprowadzacie takimi nagłówkami w artykułach niepotrzebny ferment wśród ludzi.

ellie
ellie
12 lat temu
Reply to  Ala

******. Niektórzy z was przyjeżdżają chociaż czasami autem..? jak nie, to zabierzcie się raz samochodem i zobaczcie jak trudno znaleźć parking..;/

szkoda gadać
szkoda gadać
12 lat temu

Współczuję ludziom mieszkającym w okolicach ulic Kaszubskiej, Banacha, Krzywoustego i Łużyckiej. Od Poniedziałku czeka ich istny horror. Teraz studenci parkują auta, gdzie tylko (według ich oceny) jest to możliwe. Co będzie od przyszłego tygodnia? Strach myśleć… Ludzie mieszkający przy Kłodnicy to chyba spod domu samochodem nie wyjadą. Parkingi na 800 miejsc? Dobry żart. Jeśli mnie pamięć nie myli, to Pan Rektor nie tak dawno wspominał, że codziennie w dzielnicy akademickiej parkuje ok. 3000 samochodów. Studenci na pewno zasługi Pana Rektora zapamiętają. W stawianiu słupków i szlabanów…

szkoda gadać
szkoda gadać
12 lat temu

Jednak pomyliłem się, co do liczby samochodów parkujących w dzielnicy akademickiej. Znalazłem wywiad z Panem rektorem z Marca 2011. Pan Karbownik przywołał wyniki badań, które mówią o ok. 1300 samochodach, a nie 3000, jak napisałem. Tak czy inaczej będzie się działo. Studenci parkują, jak najbliżej wydziałów, więc z początku pewnie nie będzie im się chciało spacerować od lodowiska. Zapewne straż miejska wkroczy do akcji…

PLK
PLK
12 lat temu

Proponuję wyburzyć wszystkie okoliczne kamienice a ich mieszkańców przenieść do blaszanych baraków aby studenci mieli gdzie parkować swoje auta.

W dalszym kroku należy wyburzyć całe śródmieście aby zrobić miejsce na parking.

Ludzie puknijcie się w łeb. Jeśli w Polsce studenci są tacy bogaci to niech płacą za parkowanie i prywatny inwestor albo miasto wybuduje parking wielopoziomowy. Ale ja tu słyszę roszczenia żeby im zapewnić darmowe parkowanie.

Jak ktoś chce za darmo to niech zrobią parking na giełdzie samochodowej i puszczą autobus dojazdowy z tego parkingu.

wojtulak
wojtulak
12 lat temu
Reply to  PLK

Zgadzam się. Biedny student od poniedziałku będzie musiał przejść piechotą na wydział 500 m, ale się zasapie. Dużo spaceruję i jeżdżę rowerem, przez co często spotykam się z bezmyślnością lub złośliwością parkujących studentów w okolicach parku Chrobrego. Potrafią zastawić swoimi dwudziestoletnimi autami wszystkie wejścia dla pieszych na teren parku. Gdzie Straż Miejska?
Ja, mieszkając w Ostropie na zajęcia udawałem się przez 5 lat pieszo,a miałem do dyspozycji autobus i grzecznościowo samochód kolegi.

XXZ
XXZ
9 lat temu

do wojtulak:

straż miejska jest i też łamie przepisy wjedżdza pod zakaz i zatrzymuje się pod zakaz zatrzymywania się i wlepia mandaty.

parkingi są zaszlabowane za które trzeba płacić.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Pięknie życie zweryfikowało narzekania w komentarzach xD Zamkniecie akademickiej okazało się bardzo dobrym posunięciem, obszar stał się reprezentatywnym miejscem wypoczynku, a problem z parkowaniem nie istnieje.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI